10 sposobów gotowania z cytrynami Meyera

(

  1. Wymieszaj startą skórkę cytryny Meyer w swój ulubiony przepis na naleśnik. Dusić równe części Meyer sok z cytryny i brązowy cukier, aż zredukowane do syropu.

  2. Wymieszaj sok z cytryny Meyer i startą skórkę w creme fraiche lub majonez.

  3. Połącz kozi ser, mielone zielone oliwki, sok z cytryny Meyer i startą skórkę. Rozłóż mieszaninę na usmażone piersi z kurczaka; zwinąć i upiec.

  4. Posmaruj solą filety w połączeniu drobno posiekanych orzechów laskowych i startej skórki cytrynowej Meyer, a następnie smaż. Podawaj z cytrynowymi klinami.
    **
    Przepisy i więcej po skoku

Trochę historii…

Cytry tarty, które są hartowane z nutą pomarańczowej słodyczy, mogą być po prostu najlepszym wynalazkiem natury.

Dorastając w Północnej Kalifornii, naszym podwórkiem był Edenic: mieliśmy drzewo apomegranate (prawdopodobnie zakazany owoc, niektórzy uczeni już wierzą), figi (wiesz, co zrobili z liśćmi), plus dużo dobrych, niewinnych rzeczy do jedzenia, jak migdały, morele i śliwki.

Ale na podwórku, wygnanym z ogrodu, mieliśmy tylko jedno małe cytrynowe drzewo. Nawet drzewo, naprawdę, po prostu wielki krzew. Kiedy dojrzały, jego gładkie, okrągłe owoce były głęboko złociste zabarwione pomarańczą i smakowały lekko słodko. Jeszcze bardziej wyrazisty był ich zapach: bujnie kwiatowy, jak pomarańczowe kwiaty zmieszane z limonką. Wielu szefów kuchni opisuje swój zapach jako uwodzicielski. Nazywamy je dziwacznymi.

To, co, oczywiście, było drzewem cytrynowym Meyera. Nazwany na poszukiwacza roślin USDAFrank Meyer, który stwierdził, że rosną w doniczkach w pobliżu Pekinu, w Chinach, Meyerlemons zostały wprowadzone tutaj w 1908 roku i stały się popularnymi ozdobami w Kalifornii, Teksasie i na Florydzie. Podczas gdy ten pomarańczowo-cytrynowy hybryd jest bardziej odporny niż standardowe cytryny, był zbyt cienki i delikatny w stosunku do przechowywania i wysyłki rygorów komercyjnych dystrybucji na dużą skalę. I tak Meyers stał się znany jako “backyardlemon” – ceniony przez niektórych, niezrozumiany przez wielu – i to na tyle, że zostali.

Do tego czasu szefowie kuchni, tacy jak Lindsey Shere, cukiernik w Chez Panisse przez prawie trzy dekady, zaczęli używać tego. W deserach Chez Panisse Desserts, opublikowanych w 1985 r., Przepisy takie jak Meyerlemon souffle i cytrynowy placek Meyer uwielbiały te najbardziej jakościowe, które wprawiły w zakłopotanie tych, którzy oczekiwali uderzenia kwaśności w lizbonie Eureka lub Lizbonie – odmiany supermarketów. Od tego czasu Meyershave przedostawało się z podwórek Sunbelt na wyspecjalizowane i rolne targi), a także do kreacji restauracyjnych w całym kraju.

Ich łagodna słodycz i bujny zapach (które nasilają się w szczycie sezonu w styczniu i lutym) sprawiają, że są one naturalne w deserach, ale są również świetne w pikantnych potrawach, w których nie chce się posmakować, tylko jasność. Unlikeregularne cytryny, Meyers nie tyle rywalizują z ziołami i przyprawami, jak z nimi, ich własna kwiecista marność dodająca kuszącej kompleksowości.

Ich atrakcyjność jest jednak nieskomplikowana. Te dni nazywam je wspaniale.
-Monica Purcell

WIĘCEJ PRZEPISÓW
Meyer Lemon i suszone borówkowe babeczki
Meyer Lemon and Vanilla Bean Marmalade *** Meyer Lemon Shortcakes z Meyer Lemon Curd i Mixed Citrus Marmalade
Łosoś wędzony i mieszanka porów z Meyer Lemon Creme Fraiche* Pieczone skorupiaki z kolendrą, koprem i cytryną Meyera
Taglierini z Bay przegrzebki i Meyer Lemon