Drobné avokády obchodníka Joe sú viac ako roztomilé

Máte nejakú položku, ktorá vás niekedy zastavila vo vašich skladbách uprostred obchodu s potravinami? To sa mi stalo, keď som videl dieťa avokádo v Trader Joe’s v New Yorku. Taška s veľkosťou 2,99 USD pozostávala zo šiestich “mladých drobných avokádov” – oči, to je ich oficiálne, rozkošné meno – ale nie sú proste roztomilé. Sú superfunkčné. Zriedka si jesť avokádový toast, nie preto, že som sa cítil chorý, keď som ho videl na Instagram, ale preto, že som ráno nikdy nepotreboval plné avokádo. Snažím sa ušetriť polovicu na neskoršie, ale vždy to skončí hnedou farbou, aj keby som ju napilil s citrónovou šťavou alebo ju pevne zabalil s pitím neporušený. (Verte mi, skúsil som to všetko.) Som nadšený, že o tom informujem jedno dieťa avokádo je perfektná veľkosť pre vydarený plátok avo toastu.

dieťa avocado side by side
Foto Alex Lau

Na ľavej strane je avokádo s normálnou veľkosťou a na pravej strane je jeho bábätko.

Tieto avokády sú len trochu väčšie ako vápno, asi tri centimetre vysoké, ilustrované pomocou skúšobný manažér kuchyne Brad Leone na mieru– a majú proporcionálne veľké jamky. Tieto jednorazové avokády Kalifornie Hass nie sú v tomto roku nové; oni sa dostanú kedykoľvek, ak zlé počasie spôsobujú menšie plodiny. Predchádzajúci malý rast avokáda prišiel v roku 2013 po “nízkych zimných dažďoch, nepravidelnosti včelárskej aktivity v neskorom období jarného kvetu a veľa nepríjemne chladného a zamračeného počasia”, podľa NPR.

Teraz, keď som mal maličké avokády, vyberiem tie veľké, kedykoľvek to bude. Malí ľudia dozrievajú rýchlejšie ako ich veľkí bratia. Celú sáčku som odišiel na pult v sobotu a v nedeľu v noci sa cítili pripravené ísť. Nasledujúce ráno v práci som nakrájala jednu otvorenú, opečievala kúsok kyslíka v mojom tajnom stole a hádzala. Zmrznutie olivového oleja a posypanie soľou a korením spôsobilo, že sa cítil ako luxusný brunch.

dieťa avocado open
Foto Alex Lau

TINY PIT!!!!!

Fotografie v tomto príbehu sú z môjho aktuálneho avokáda, stále pekné a zelené po troch dňoch visí v chladničke (aby sa zabránilo ich dozrievaniu ďalej). Keby som použil veľké, polovica by bola hnedá, škvrnitá a smutná, akonáhle hodiny zostali otvorené v chladničke.

Teraz by ste sa mohli zblázniť a rozbiť všetkých šesť dieťatkových avokádov naraz na misku guac, ale tieto sú určené na dve veci: denný avokádový toast a Instagram. Alebo dobre, obaja.

Tu je návod, ako nakrájať avokádo bez ohľadu na jeho veľkosť:

Ako nakrúcať avokádo