Musíte mať korenie pre vašu kuchyňu

Po veľkom úsilí o reorganizáciu a konsolidáciu mojich zbierok korenia pred niekoľkými týždňami som si všimol, že je pravdepodobne viac esteticky príjemné – nehovoriac o prístupných – spôsoboch ich ukladania. A sú tu určite ekonomickejšie spôsoby navigácie na trhu korenia. Poďme ich preskúmať, či my?

Po skoku nájdite zoznam 25 korení, ktoré by ste mali mať vo vašej kuchyni, ak ste ambiciózny domáci kuchár. Tiež som zahrnul nejaké tipy na nákup a ukladanie.

Foto: Rotačný koreňový regál z obchodu s kontajnermi

25 Základné korenie

 1. nové korenie
 2. Apple Pie Spice (Jedná sa o kombináciu škorice, koreňa, muškátového oriešku a zázvoru. Ak máte všetky tie, môžete ich zmiešať, aby ste si vyrobili svoj vlastný Apple Pie Spice a znížili veľkosť vášho koreňového regálu o jednu.)
 3. Bazalka
 4. Bobkové listy
 5. paprika
 6. Chilli prášok
 7. Škorica – zem a palica
 8. klinček
 9. rasca
 10. Curry prášok
 11. Dill Weed
  12 Cesnakový prášok
 12. Ginger – Ground
 13. Muškátový oriešok – Ground
 14. Cibuľový prášok
 15. oregano
 16. paprika
 17. Čierne korenie (celé.) Vážne, kúpte si mlynček na korenie a rozmrazte si svoj vlastný, nikdy sa nevrátite.
 18. Červené korenie vločky
 19. rozmarín
 20. šafran
 21. šalvia
 22. estragón
 23. tymián
 24. Vanilka – výťažok a fazuľa

Korenie s peknými cenami: Existuje niekoľko online predajcov, ktorí predávajú vynikajúce korenie za znížené ceny. Som fanúšikom spoločnosti Penzey’s, ktorá za dobrú cenu ponúka vynikajúce korenie a vynikajúci vanilkový extrakt.

Len pomlčka: Odporúčam vám kúpiť len 1-2 oz, pretože korenie stratí svoju silu po roku alebo dvoch. Vonia svoje korenie pri každom použití. Ak prestane vydávať výraznú arómu, je na čase ich nahradiť.

Pekný stojan: Namiesto toho, aby ste do zásuvky strčil veľa záhadne tvarovaných pohárov, prečo nepoužívať atraktívny a užitočný úložný regál? Tieto magnetické nádoby môžu byť pripevnené k kovovej doske na stenu alebo prilepené na chladničku. Pre nižšiu cenu si môžete kúpiť tieto kontajnery a priložiť k nim magnety pomocou horúceho lepidla. Ak máte viac miesta na pult než priestor na skrinku, tento rotujúci stojan udržiava všetky vaše korenie blízko po ruke. Kamkoľvek ich ukladáte, stačí ich chrániť pred priamym slnečným žiarením, ktoré ich zrýchľuje.

Posledné z umierajúceho plemena (alebo prvého z nového plemena), Lily Fink Harrington je jediná 28-ročná žena v domácnosti, ktorú poznáme. Ona kuchá, čistí, pečie, šije, robí veci od začiatku. Chcete sa s ňou pripojiť? Pozrite sa na jej blog, Charmed Woman.
Sledujte Lily na Twitteru na @acharmedwife