Chcemy jeść te poranne bułeczki na resztę naszego życia

Dla starszego redaktora kuchni Claire Saffitz, poszukiwanie idealnego porannego kokka było dość podróżą. Inspirację czerpała z bułeczek, które wypróbowała, oraz piekarni, które odwiedzała w całym kraju, tworząc listę wspaniałych cech i składników po drodze. Saffitz chciał tego samego błysku, który Tartine miał pod światło, podniósł kardamon jako ukłon w stronę skandynawskiej tradycji i naśladował mnóstwo plam dodających całą pszenicę do ich mieszanki mąki.

To, co Saffitz zakończył, to ciastowate, słodkie, przyjemnie lepkie ciastko, na które wszyscy entuzjaści śniadania będą się chwalić. Oto podział na to, co czyni tę bułkę najlepszą w historii.

ranek buns lede beauty
Zdjęcie: Alex Lau

Ciasto
Pozwalając, by część mąki fermentowała z drożdżami i większością płynów (mieszaniną zwaną gąbką lub pre-fermentatem), zanim dodasz resztę składników, stworzysz głębszy smak, który posmakujesz w upieczonych bułeczkach.

Mąka
Wsypanie mąki pełnoziarnistej do mąki chlebowej oznacza, że ​​ciasto będzie orzechowe i złożone, i będzie miało rozciągliwe przyciąganie, gdy oderwiesz kawałek.

Kształt
Krojenie ciasta pod niewielkim kątem sprawia, że ​​smakołyki wyglądają na bardziej tandetne, co jest zabawniejsze niż przeciętny kok.

podwójnie morning bun
Zdjęcie: Alex Lau

Patelnia
Korzystanie z patelni muffin daje twoim bułeczkom kilka zalet. Miseczki złapią którekolwiek z nadzień, które przeciekają, tworząc przyjemną karmelizację dna i boków, a także utrzymując bułki w ciasnej, pięknej, dramatycznej spirali.

Polewy
Powłoka z miodem maślanym i posypka drobnego piachu na końcu dodaje chrupkości i połysku.

Smak
Magia dzieje się, gdy łączysz wanilię, skórkę cytrusową i ciepłe przyprawy, takie jak cynamon i kardamon. Rezultatem jest kwiatowa, owocowa kombinacja, która jest większa niż suma jej części.

Masło
Co sprawia, że ​​bułeczki są pyszne? Jednym słowem: tłuszcz. Ta ilość masła prowadzi do bardziej miękkiego ciasta, które musi być dokładnie schłodzone przed jego rozwinięciem. Przygotowanie ciasta na następny dzień i chłodzenie go w ciągu nocy dzieli dzieło i sprawia, że ​​bułki są gotowe do następnego dnia.

Uzyskaj przepis: BA’s Best Morning Buns

Potrzebujesz bardziej pikantnego ciasta śniadaniowego? Mamy ciastka.

Klucz do Flakiest herbatników maślanki