$ 50 (Kinda) Brunch môžete urobiť aj keď ste extrémne Hungover

Všetci sme tam boli! Máte vynikajúcu sobotu večer s priateľmi. Je neskoro – príliš neskoro – a po nejakej nápoji – príliš veľa nápojov – určitá plíživá nevoľnosť začne klesať. Naozaj všetci musíme prestať visieť? Ako to môže byť?? V tomto impulzívnom momente urobíte dobre zamýšľanú, ale špatne odporúčanú ponuku: “Prečo každý zajtra nepríde na naše miesto pre brunch ?!”

Rýchlo dopredu po deviatich hodinách. Vraciaš sa do postele, dezorientuješ, ošetruješ skutočného kreténka s kocovinou, keď začnete dostávať Správy. “Kedy by sme mali prísť?” “Hej, je v poriadku, ak aj moja sestra príde?” “Tak vzrušený pre brunch, čo môžem priniesť?” Čo mám doooooooone? si myslíte na seba. Poviem vám, čo ste urobili. Pozvali ste do svojho domu desať ľudí na jedlo, ktoré ste si kúpili a že ste nevarili.

Ako človek, ktorý sa v takejto situácii ocitá v rozpakoch často, moja snúbenica Laurenová a ja sme vyvinuli stratégiu, ktorá sa nezbaví, aby sme sa dostali z tohto neporiadku a kŕmenie všetkých, ktorých ste sľúbili kŕmiť. Veľký hrniec ryže. Mäkké varené vajcia. Niektoré iné druhy bielkovín. Niekoľko jednoduchých zeleninových pokrmov. Kimchi. Hotový. Je to dostatočne rozšírené na to, aby bolo nudné, ale dostatočne ľahké na to, aby neposlalo nikomu späť do postele. A čo je najdôležitejšie, môžete ju vytiahnuť všetko z hŕstky sprievodných ingrediencií a pár vecí, ktoré môžete vyzdvihnúť v obchode, to všetko bez toho, aby ste prelomili 50 dolárov. Poďme to spraviť.

Molly robí vajcia Benedikt pre dav

Le Menu:

Easy Gomae
Jammy Eggs
Maple-Sriracha glazovaná slanina
Rozdrvené uhorky a reďkovky
kimchi
Pikantné grapefruity Shandy

Budete potrebovať:

2 lbm zmrazený celok listový špenát
¼ šálky surového sezamového semena
2 lb. slanina (asi 40 plátkov)
4 šálky grapefruitovej šťavy, najlepšie čerstvé
¼ šálky zázvorového zázvoru
4 šálky krátkej zrna bielej ryže
2 tucty vajec
16 oz. jar kimchi
10 perzských uhoriek
15 reďkoviek

Za predpokladu, že máte:

Nízko sodná sójová omáčka alebo tamari (najmenej ½ šálky), neobrezaný ryžový ocot (najmenej ½ šálky), javorový sirup (najmenej ¼ šálky), mirin (3 lyžice), Sriracha, kosher soľ,

Požiadajte svojich priateľov, aby priniesli:

Taška alebo dve ľadu
Lacné pivo
víno

Bubble, Bubble, Toil a Trouble

Než sa stane čokoľvek iného, ​​dostať sa veľké nádoby so slanou vodou na sporáku a zapnite horúcu teplotu. To je skoro vždy dobrý nápad, aj keď si nie ste istí, čo budete variť. Vždy trvá dlhšie, ako si myslíte, že voda príde do varu, a dáva vám dostatok času na zhodnotenie vašej chladničky a špajzu, zistite, čo budete variť a obstarajte všetky potrebné zásoby. Všetko dobré? dobrý.

50 dollar brunch 1
Foto Alex Lau

Mrazený špenát: vždy tu pre vás.

Teraz, keď máte hrniec s vriacou vodou, nechajte špenát na gomae. Zvyčajne sa táto japonská príloha vyrába s blanšovaným čerstvým špenátom, ale používame mrazené špenátové celé listy, nie nasekané veci – z niekoľkých dôvodov. Jeden: Čerstvý špenát je bolesť v zadku – zrelá vec je špinavá a vždy sa musí umyť a detské veci sú drahé a zhoršujú sa na nič, keď si ju varíte, nie je to dobré pre dav. Dva: Hateristi budú nenávidieť, ale zmrazený špenát je dobré jedlo – vyberá sa vo výške sviežosti, bledá, zamrzne a pripravená ísť kedykoľvek. Vynechajte obsah jedného 16-oz. vrecko zmrazeného špenátu celého listu do vriacej vody, nechajte to ísť asi minútu a potom použite pavúk alebo štrbinovú lyžicu, aby ste ju preniesli na čakaciu pásku. Opakujte s druhým vreckom špenátu. Roztierajte varený špenát v rovnomernej vrstve a vyklopte celú vec v chladničke tak, aby sa ochladil.

50 dollar brunch 2
Foto Alex Lau

Dosiahol sa pokrok. Teraz, keď stále máte všetku vriacu vodu, je čas variť nejaké vajcia. Zdá sa, že táto špenátska voda je hrubá? Jo! Mohol by niekto lepšie priznať, alebo viac náročné vyplávať, že voda a variť sladkú vodu variť vajcia? Pravdepodobne! Ale keby ste sa ma spýtali, že by to bolo veľké trápenie času a vody. Vajcia prichádzajú do škrupín z rôznych dôvodov, ľudia! Práca v dvoch dávkach po 10, varte 20 vajec po dobu siedmich minút – nechcete, aby sa žĺtky mierne pretiahli a preniesli ich do misy plnej ľadovej vody. Keď už majú päť minút v ľadovom kúpeli, odlúpnite všetky vajcia, presuňte ich do hrnca a odložte ich na neskoršie.

Všetko ryža

Skôr než zabudnete: urobte ryžu! Za predpokladu, že máte vařič na ryžu alebo Instant Pot alebo podobné zariadenie, vždy sa mi zdá lepšie pripraviť ryžu na varenie skôr skôr ako neskôr a nechajte ju na “teplom” nastavení, kým si ľudia neposadí. Pre skupinu je táto veľkosť, 4 šálky krátkej zrna bielej ryže by mal urobiť trik. Ak nemáte jeden z týchto kúzelných strojov, je pravdepodobné, že by ste mali počkat až pol hodiny predtým, než si vaši hostia sadnú a pripravia ryžu. A ak ste taký človek, ktorý sa naozaj stará o varenie ryže, môžete buď A) mať priateľa vyzdvihnúť dve alebo tri kvarty varenej ryže, pripravenej na čokoládu, nie načechranej – z reštaurácie na ceste cez alebo B) nájsť iné menu. Poďme ďalej!

50 dollar brunch 3
Foto Alex Lau

Drvenie zeleniny je jedným zo spôsobov, ako dostať nejakú agresiu kocoviny.

Pozitívne rozbíjanie!

Vpred! Rozdrvená situácia s uhorkami a reďkovkami, ktorú robíme, nie je taká rýchla náplasť, nie je to celkom šalát, ale je to pravdepodobne najľahšia vegetariánska strana, ktorú dokážete urobiť a veľmi chutné – a nemusíte ani nôž. Dobre, tá posledná časť nie je úplne pravda, ale vy ťažko potrebujete nôž. Umyte a orezajte vrcholy a chvosty okolo 15 reďkoviek , potom jeden po druhom, umiestnite každý reďkev na rezanie doska a rozdrviť ju s dno panvici alebo nejaký iný ťažký objekt. Každý kus odtiahnite do kúskov a vložte do šľahača. (Splnenie, nie?) Potom urobte to isté 10 perzských uhoriek. Stlačte rozdrvenú zmes reďkovky s dvoma veľkými štipkami košér soľ, dať im hodiť sa rukami, miesto cedník cez misku, zatiaľ čo robíte iné veci, to pomáha dostať trochu vody z zeleniny.

50 dollar brunch 5
Foto Alex Lau

Akonáhle sa trochu kvapaliny vyčerpá, nalejte ju a potom preneste kolíky a reďkovky z cedidlá do misy. Hit s nimi veľké špliech z neobrezaného ryžového octu (môžete tu použiť akýkoľvek ocot tu), ďalší štipka soli a niekoľko mletých čiernych korení. Chuť – mala by byť na okraji príliš – slaná a veľmi kyslá, podobne ako nakladač – a upraviť korenie podľa potreby. A tu ho máte! Odložte, kým nebudete pripravený na zobrazenie.

50 dollar brunch 14
Foto Alex Lau

Čas 4 Slanina

Čo je lepšie ako slanina? GLAZED BACON. To je skvelý party trik, pretože tvorba slaniny so zábavou, pomlčka antecedent ako “Maple-Sriracha Glazed” je vlastne tak jednoduché ako varenie pravidelnej slaniny, ale nikto to nemusí vedieť. Predhrievajte rúru na 400 ° F. Zakryte dva plechové misky s cínovou fóliou – nie je to potrebné, ale robí to pekne oveľa jednoduchšie – a zariaďte 2 lb plátky slaniny (asi 40 rezov) v jednej vrstve na plechoch. (Pravdepodobne sa trochu prekrývajú, čo nie je veľký problém, slanina sa zmenšuje, keď sa varí.) Keď sa rúra dostane na teplotu, nechajte papierové vaničky a nechajte ich ísť 16-18 minút, rotujúc do polievok do polovice, až kým sa slanina nevyvarí, ale ešte nie je krehká, potom odložte slaninu a nechajte ju, kým nebudete bližšie k servírovaniu. Zatiaľ môžete pripraviť Vašu glazúru: V malej miske rozlúčte ¼ pohárového javorového sirupu, 1 lyžička sójovej omáčky alebo tamari, a 1 polievková lyžica Sriracha, a nastavte ju pre neskoršie.

Dokončite Gomae

Pamätajte si, že panvica špenátu v chladničke? Vydajte to a jednu malú hrstku naraz vytlačte toľko tekutiny, aké je ľudsky možné z toho špenátu. Tento krok je rozhodujúci – čím viac vody dostanete zo špenátu, tým lepšie absorbuje chutný obväz, ktorý budete robiť. Squeeze! Squeeze! Squeeze! Potom roztrhnite tesnú, suchú guľu špenátu a vložte ju do veľkej misy.

50 dollar brunch 8
Foto Alex Lau
50 dollar brunch 9
Foto Alex Lau

Sesame dressing: V malej panvici nad stredne nízkym teplom, toast ¼ šálky surového sezamového semena, občas otriasa panvicou, až kým nie sú mierne hnedé a voňavé, asi 4 minúty. Opečené semená presuňte na malú misku a nechajte ich niekoľko minút vychladnúť, potom ich premiestnite do vaku Ziploc a vytlačte čo najviac vzduchu. Vložte tašku na rovný povrch a použite fľašu s vínom alebo inú hladkú, ťažkú ​​vec na jemné rozdrvovanie sezamových semien – chcete mať pekný mix prášku a celých semien. (Tradične by ste použili maltu a štepku na rozdrvovanie sezamových semien, ktoré by ste mali pokračovať a robiť, ak ste taký človek, ktorý má maltu a paličku.)

50 dollar brunch 6
Foto Alex Lau

Nalejte semená z tašky a vráťte sa do tej malej misy a potom ju rozlúčte ¼ šálky sójovej omáčky alebo tamari, ¼ šálok neobrezaného ryžového octu (miesto toho by ste mohli použiť biely ocot alebo ocot z bieleho vína) a 3 lyžice mirin (štipka bieleho vína alebo vína na varenie by to urobilo štipkou). Et voila: obliekanie! Nalejte to cez vylisovaný špenát a hodte to všetko rukami, aby ste sa spojili a roztrhali všetky šupky špenátu, ako idete. Ochutnajte a pridajte iný splash octu alebo sóje, ak to potrebuje, a preneste na taniere.

50 dollar brunch 10
Foto Alex Lau
50 dollar brunch 11
Foto Alex Lau

Zelení! Zelení! zelenina!

Špeciálny pivný splachovač

Dobre, posledná vec, PROMISE! Tento zázvorový nápoj na báze grapefruitu je úžasný a má silu premeniť lacné pivo z niečoho, čo chutí ako chlieb-ochutený seltzer, do osviežujúceho, chrumkavého, fantazijne zdanlivého kokteilu. (Veľmi by to bolo aj v skutočnom seltzerovi.) Rozseknite ¼ šálky nakladaného zázvoru čo najjemnejšie a dajte ho do džbánu alebo veľkej nádoby spolu s ¼ šálkou šťavy z nakladanej zázvorovej poháriky. pridať 4 šálky grapefruitovej šťavy, malý štipka soli, a 20 grindy čierneho korenia a zamiešajte všetko, aby sa skombinovali. Dajte mu dúšok. Mal by mať pomerne sladkú rovnováhu, len s dostatkom čierneho korenia; upravte ju v prípade potreby pomocou striekajúceho octu a viac čierneho korenia a uložte ho do chladničky neskôr.

Vezmite Mo ‘

Ste dosť dobre nastavený – všetko, čo musíte urobiť, aby ste túto vec dokončili, sa musí stať v poslednej polhodine alebo ešte predtým, než si každý sadne. Vezmite si niektorý ibuprofen. Osprchovať sa. (Pokiaľ vy, rovnako ako ja, necítite viac hladu po sprchovaní z akéhokoľvek dôvodu.) Vytiahnite nejaké nohavice. Vyčistite tabuľku vyprážaného kurča, na ktorý ste zabudli, že ste jedli včera v noci a potom ho položíte s miskami a náčiním a podobne ako G-D Adult. Do ya thang.

50 dollar brunch 7
Foto Alex Lau

Prineste všetko domov

Domov úsek, priatelia! Vložte kanvicu na varenie. Preneste súbor 16-oz. jar kimchi do dvoch malých misiek a nastavte ich na stôl spolu s kukly-reďkovky a gomae. Keď voda vrie, nalejte ju cez lúpané vajcia, aby boli pekné a teplé, keď ľudia prídu. Otočte pásy slaniny, potom ich očistite glazúrou a vyklopte plechy späť do rúry 10 až 15 minút a rotujte do polovice, kým nedosiahnu ideálny stupeň chrumkavosti. Nechajte hrnčeky na hornej časti kachlí, aby zostali v teple, a potom ich presuňte na pár taniere priamo pred servírovaním.

50 dollar brunch 13
Foto Alex Lau
50 dollar brunch 16
Foto Alex Lau

Keď príde váš prvý hosť, vylejte si pivný koktail: Vyplňte vysoký pohár s ľadom, naplňte tri štvrtiny cesty s pivom a potom ho naplňte do zvyšku cesty s podnikom so zázvorom z gobelínov. pevné bity sa usadí na dne). Keď si dajú popíjať a vyhlásia kokteil “lahodný!” Povedzte im: “Gratulujeme! Teraz ste veľvyslancom pivného koktailu! Teraz pomôžte všetkým ostatným, aby pri príchode urobili jednu! “Skutočná česť.

50 dollar brunch 12
Foto Alex Lau

Keď príde kritická masa hostí, nakrájajte vajcia na polovicu, usporiadajte ich na tanieri a ochutnajte soľou a korením. Vezmite si to na stôl spolu so slaninou. Nakrájajte nejakú ryžu. Dvojitá kontrola, že všetko, čo potrebuje servírovací prístroj, má servírovací prístroj.

Potom zazvoniť zvonček M-F, pretože je to príliš veľa! DING A LING DING!

50 dollar brunch 18
Foto Alex Lau

Tam ho máte, ľudia. Urobil si to. Dajte si na chrbte pat, vylejte si koktail a nechajte niekoho urobiť pokrmy.

50 dollar brunch 17
Foto Alex Lau

Získajte recepty:

50_dollar_brunch_11.jpg

Easy Gomae (špenátový šalát v japonskom štýle)

50_dollar_brunch_16.jpg

Maple-Sriracha glazovaná slanina

50_dollar_brunch_12.jpg

Pikantné grapefruity Shandy