Nemôžete prekročiť tento jamkový koláč

Ak ste unavený redaktormi časopisu, ktorí vás prosí, aby ste dodržiavali “pravidlá” Deň vďakyvzdania, dovoľte mi povedať, že mám tú frustráciu a že je mi ľúto, pretože mám iný dôvod: Nechcem tento rok podkopať svoj jablkový koláč – druh s chrumkavé pečivo a stále-křupavé jablká. Oba by sa dali vyhnúť, keby sa koláč práve dovolil pečať dlhšie. Pretože milí pekári, koláč nie je ako steak. Neexistuje žiadny jednotný bod, po ktorom by sa celá vec vyhlásila za zničenú. Ak nie je čierna kôra, je takmer nemožné pečať ovocný koláč príliš dlho. Dokonca aj keď neprodukujete tento konkrétny koláč – hoci to považujeme za najlepší hlboký jablkový koláč okolo – vezmite si radu a nechajte vašu pečivo dobre pečať. Tu je niekoľko tipov:

Veľmi najlepší jablkový koláč s hlbokým riadom

Prekvapujte
Pečieme koláč v pohári, aby ste mohli vidieť pod ním a sledovať úroveň hnednutia na spodnej kôre.

Bubble Away
Pozrite sa na šťavu, ktorá prebubláva v strede koláča, nie len okolo okrajov – tak viete, že náplň sa varene.

Nech sa to spaľuje (druh)
Nenechajte sa zamieňať, ak cítite niečo, čo horí; je pravdepodobné, že džúsy prejdú na plech, nie samotný koláč.

Vyberte Jablká múdro
Použite jablká na pečenie, ktoré držia svoj tvar, ako Pink Lady alebo Granny Smith, inak skončíte s applesauce ako náplň.

Thicken Up
Urobte ľahké kukuričný škrob a nechajte šťavy pri pečení prirodzene zahustiť. Týmto spôsobom budete mať jemné jablká a náplň, ktorá nie je príliš škaredé.

Získajte recept:

deep-miska-apple-pie.jpg

BA je najlepšie hlboké jablkový koláč