Texas štýl údený hruď

Hovädzie hrudník a fajčiar v záhrade: Už to už nie je “Texas”.

prísady

 • 1 hrudník z hovädzieho mäsa s hmotnosťou 10-12 libier, tuk orezaný na hrúbku 1/4 palca
 • 1/3 šálky koshernej soli
 • 1/3 šálky čerstvej mletého čierneho korenia

zariadenie

 • Gril na drevené uhlie a odkvapkávač
 • Komínový štartér
 • 2 20-librové vrecia tvrdé drevené uhlie (môžete mať trochu vľavo)
 • 8-12 2-3-palcové neošetrené pece sušené tvrdé drevo, prednostne hickory alebo dub
 • Gril alebo analógový teplomer (odporúčame to aj vtedy, ak máte gril)

Príprava receptov

Seznajte mäso

 • Hodinu pred prípravou grilu položte hrušku na plech na pečenie. Zmiešajte soľ a korenie v malej miske a ochutnajte celé mäso (malo by to vyzerať ako piesok uviaznutý na mokrej koži, ale bez toho, aby bol koláčový). Nechajte mäso sedieť 1 hodinu pri izbovej teplote.

Pripravte si gril

 • Naplňte komínový štartér dreveným uhlím; svetlo a nechajte horieť, až sa uhlie pokryje tenkou vrstvou popola. Naliať obsah komína do jednej strany grilu. Umiestnite 3 kusy dreva vedľa uhlia (nie na vrchole). (Ak chcete, aby sa drevo chytilo pomaly a dychlo, umiestnite ich na horáky tak, že príliš rýchlo horia.) Umiestnite mriežku na gril a kryciu mriežku a uistite sa, že je ventil umiestnený na veku čo najďalej od zdroja tepla. (To pomáha nakresliť dym a cez mäso, ako to stúpa). Prilepte teplomer cez vrchný otvor. Zahrejte, kým sa teplomer nezaregistruje na 225-250 °, nastavte vetracie otvory v spodnej a hornej časti grilu podľa potreby na udržanie teploty.

Udržujte teplo

 • Podľa potreby nastavte vetracie otvory na reguláciu teploty. Skontrolujte uhlíky a tvrdé drevo asi každých 45 minút. (Pokúste sa otvoriť veko čo najmenšie, skontrolovať a doplňovať uhlie a tvrdé drevo v rovnakom čase.) Uhlie, akonáhle ste ich skontrolovali a rozhodli sa pridať ďalšie (dostatočne spálili, že budete potrebovať viac udržiavajte oheň a udržiavajte teplotu grilovania), naplňte komín do polovice s uhlím a potom pridajte uhlíky na gril, akonáhle sú pokryté tenkou vrstvou popola. (Ak máte závesný mriežkový rošt, môžete odstrániť 1 litlové uhlie z grilu pomocou páru dlhých klieští a umiestniť na spodok komína tak, aby rýchlo svietilo viac uhlia.) Ak riadite teplo dobre, nemali by ste potrebovať viac ako 4-6 komínov z uhlia na varenie hrušky (2-4 komíny, ak sa v rúre dokončuje hrebeň). Pri kontrole tvrdých drevín ju presuňte do teplejšieho miesta, ak je to potrebné, alebo doplňte uhasené kúsky, aby ste udržali úroveň fajčenia konštantnú. Pri výmene dbajte na to, aby ste premiestnili horný otvor na veku nad mäsom a od zdroja tepla.

Vedzte, kedy je to hotovo

 • Nechajte fajčenie na hrudníku otáčať každých 3 hodiny a preklopte podľa potreby, ak hore alebo dole farbia rýchlejšie než druhá strana, kým nie je mäso veľmi jemné, ale nerozpadne a teplomer s okamžitým čítaním vložený do najhrubšej časti mäsových registrov 195 ° -205 °, celkom 10-12 hodín. *

* Potrebujete podvádzať?

 • Ak nechcete stráviť celý deň na grilu, je to alternatívna metóda schválená Aaronom Franklinom, ktorá prináša podobne úžasné výsledky: dymové hrušky na grile, až kým sa teplomer s okamžitým čítaním vloží do najsilnejšej časti registre mäsa 150-170 °, 5-6 hodín. Orezať hrubo vo fólii, umiestniť na plech na pečenie a variť v 250 ° rúre, kým mäso nedosiahne rovnakú vnútornú teplotu 195-205 °, 4-6 hodín dlhšie. Čo je dôležité, je dostať, že dymová chuť do mäsa, a 5-6 hodín na grile by mal urobiť. Po tomto bode ste jednoducho dostať mäso varené cez.

 • DOKONČIŤ: Hrudník je najskôr najlepšie z grilovania, ale stále môžete dosiahnuť dobré výsledky, keď ho budete fajčiť až o 3 dni dopredu. Nechajte vychladnúť hodinu pred zabalením do fólie a chladením. Aby ste slúžili, znovu ohrievajte mäso, ktoré je stále zabalené, do rúry na 325 °, až sa zohreje.

Kopať

 • Presuňte hruď na vyrezávaciu dosku a nechajte odpočinok najmenej 30 minút. Plátok hrudníka proti zrnu 1/4-palcový hrubý.

Podávajte ju s:

 • Coleslaw, zemiakový šalát a pinto fazuľa.

Recept na Paula Disbrowe, Andy Ward

,

Fotografie od Christopher Testani

Nutričný obsah

16 porcií, 1 dávka obsahuje: Kalórie (kcal) 460 Tuk (g) 14 Nasýtené tuky (g) 5 Cholesterol (mg) 145 Uhľohydráty g) 2 Dietní vláknina 1 Celkový obsah cukru g Proteín g Sodík (mg) 1500

Súvisiace video

Údené hruď doma