Ako urobiť čokoládovú vrstvu tortu svojich snov

Vitajte v pečení 1-2-3, prostredníctvom združeného editora potravín Claire Saffitz. Každý mesiac vás prevedie trojstupňovým procesom pečenia. Prvý recept je pre začiatočníkov tam, druhý pre pekárov strednej úrovne a tretí recept je pre odborníkov. Dnes … čokoládový dort!

Už ste zvládli základnú čokoládovú tortu, takže sa teraz dostávame do záležitostí. Tu sú tipy a triky, ako vytvoriť viacvrstvový tortu:

Torting-2
Alex Lau

Zničte koláč pozdĺžne.

 1. Zrušenie vrstiev

  Zrušenie znamená rozdeliť vrstvy koláča vodorovne, čo vytvára väčší priestor na pridávanie výplní a výšku budovy. Uistite sa, že vaše vrstvy sú úplne ochladené pre tento krok (ešte teplý koláč bude robiť drobky). Môžete použiť na tento účel šikovný nástroj na rozdeľovanie torty, ale dlhý vŕtaný nôž pracuje v pohode. Položte jednu ruku na hornú časť koláča a začnite pílovať pomaly v dlhých rovných zdvihoch cez vrstvu a potiahnite po stranách celú cestu ako svoju prácu, aby ste sa uistili, že je nôž umiestnený uprostred. Vrstvy sú jemné, ale ak budete pracovať rýchlo a s istotou, mali by ste byť schopní zdvihnúť vrchol a presunúť ho na stranu pracovného priestoru. Udržujte rozdelené vrstvy na drôtenom nosiči pre jednoduchý prenos.

 2. Nastavenie

  Umiestnite spodnú vrstvu na stojan na koláče alebo na podávaciu dosku, ktorá je lemovaná pergamenovým papierom, aby ste dosku udržali čistú. Ak chcete byť schopný presunúť ľadový koláč (napríklad na účely prepravy), položte koláč na kartónový koláč. Držte vrstvu na mieste s drobkom námrazy.

plniaci the Layers
Alex Lau

Pri vyplňovaní vrstiev je vaša priateľka ofsetová stierka.

 1. Plnenie vrstiev

  Použite malú odsadenú špachtľu, aby ste rovnomerne rozložili náplň cez vrstvy len na okraje. Ak máte štyri vrstvy, používajte vždy tretinu náplne (rozdelenie náplne rovnomerne vytvára prerezávacie plátky). Neprepracujte náplň, aby nedošlo k zdvíhaniu akýchkoľvek drobek z rezaného povrchu koláča. Jedná sa o robustnú výplň, ktorá zostane vkladaná a nie skočiť. Pokračujte v stohovaní vrstiev a naplnenie.

 Frosting
Alex Lau

Nesnažte sa zamrznúť.

 1. Frosting

  Začnite s väčšou polevou, ako si budete myslieť, že budete potrebovať. Je skutočne ľahšie odlepiť poleva, než dať viac. Dollop hromadu polevy nad vrcholom koláča. Pomocou ofsetovej špachtle môžete pracovať s polevou v hornej časti koláča okolo okrajov a nechať ho kaskádovito po stranách.

strany
Alex Lau

Vždy je lepšie mať príliš veľa polevy, než príliš málo.

 1. Dokončenie dortu

  Akonáhle je vrchol hladký a rovnomerný, vykonajte nadmerné polevy po stranách. Dokonalý hladký tortu je ťažké dosiahnuť – to je iný tutoriál – ale toto krémové mlieko vyzerá veľmi atraktívne s trochou štruktúry. Použite malý posun, aby ste vytvorili dekoratívne víry a svaly po stranách a cez vrchol. Nemám rád príliš perfektný koláč. Chcete, aby ľudia vedeli, že to pochádza z vašej kuchyne a nie z kufríku v pekárni.

narodeniny Cake Main Shot
Alex Lau

Urobil si to! Urobil si skutočne úžasný čokoládový dort!

 1. porcie

  Zmrazte koláč minimálne hodinu pred podávaním, aby náplň mala čas na nastavenie a pevnosť. To vám dá tie naozaj úhľadné plátky. Zmrzlinový krém je najlepšie priblížiť k izbovej teplote, preto odstráňte koláč z chladničky a nechajte ju sedieť 15 alebo 20 minút pred podávaním. Celý tortu možno o jeden deň dopredu očistiť.

Získajte recept: Čokoládový narodeninový dort so štyrmi vrstvami s mliečnou čokoládou Ganache a Nutella Buttercream