Ako vystrihnúť zostatok Rice do niekoľkých ďalších Weeknight večere

Thajská, čínska, indická – bez ohľadu na to, aké je vaše výberové jedlo podľa výberu, je pravdepodobné, že prichádza s príliš veľa strán ryže v malej bielej kartónovej krabici. A je pravdepodobné, že dáte túto malú bielu lepenkovú krabicu do chladničky s najlepšími úmyslami jesť ju zajtra, len aby ste ju znovu objavili o niekoľko týždňov neskôr, keď jej obsah zmrzol do jednej masívnej tehly stalenej ryže. Keď sa nabudúce ocitnete s príliš veľa zvyškovej ryže, urobte to na posledný deň alebo dva dlhšie tým, že sa zmeníte na jeden z týchto rozpočtových a časovo priaznivých obedov, večere a dokonca aj dezertov.

Make Fried Rice

To je to, z čoho zostáva zostávajúca ryža. Rýchlo vyprážaná ryža sa najlepšie vyrába s jednodennou chladenou ryžou, čo má za následok chrumkavé, pekne oddelené zrná a nie hustú hmotu lepkavej ryže. Pripravte zmes nakrájaných aromatických látok, ako je cibuľa, škorice, cesnak alebo zázvor; nakrájanú čerstvú alebo mrazenú zeleninu; a korenie ako sezamový olej, sójová omáčka a ryžový ocot. Získajte tak luxusné, ako chcete, s doplnkami, ako je nasekaná slanina alebo sutéed kimchi. A nezabudnite na vajcia: urobte si studňu vo svojej panvici ryže a prasknite vajcia priamo do nej, miešajte ju a pracujte ju do zvyšku zmesi ryže, keď budete variť, kým to nebudete len nastaviť.
Získajte recept: Krevety smažená ryža

prútika-ready-ryža
Gentl & Hyers

Foto: Gentl & Hyers

Prineste to späť do života

Pokiaľ to nie je viac ako jeden deň alebo dva staré, môžete oživiť zvyšnú ryžu odberu pekne buď v mikrovlnnej rúre, alebo na sporáku. Do mikrovlnnej rúry vložte ryžu do misy a zakryte ju vlhkým uterákom. Mikrovlnná rúra v 30 sekundových krokoch až do ohriatia – ryža sa rehydratuje z pary a môžete použiť vidličku, aby sa po jej vychladnutí z mikrovlnnej rúry. Prípadne môžete dať trochu vody do hrnca spolu s ryžou, kryt, a jemne ohriať. Nemusí to byť presne ako čerstvo vyrobený hrniec, ale je ťažké poraziť (takmer) okamžitú ryžu po dlhom pracovnom dni.

Značka Fritters

Zmiešajte nejakú zvyšnú ryžu s rozbitým vajcom a zmesou jemne nasekanej cibule, cesnaku a bylín. Zahrejte trochu oleja v panvici a opečte malé kúsky ryže, až kým sa nestanú horkou bielizňou, zatlačte ich do panvice a vytvorte si extra chrumkavosť. Jedzte so sójovou omáčkou a nakrájanými šupinami.

večera-red-rice-congee-s-kurča
Danny Kim

Foto: Danny Kim

Cook to smrt

Ak chcete vytvoriť verziu kongéfu, pikantnej čínskej ryžovej kaše, rozmiešajte ryžu s kuracou alebo zeleninou, kým ryža nebude veľmi mäkká. Môžete tiež variť niektoré kuracie stehná v zmesi ryže a zásoby a pridať nejaké množstvo.
Získajte recept: Red Rice Congee s kuracím mäsom, Kimchi a hubami

Hoď to do Frittata

Taliani majú cestoviny frittata, čo je presne to, čo znie: Zvyšky cestovín zmiešané s akýmikoľvek šanciami a koncami, ktoré máte ležať okolo, plus smotana, syr a niekoľko vyskočených vajec. Pečieme až do sady, potom nakrájame na kliny a podávame. Test manažér kuchyne Brad Leone rada robí verziu tohto s ryžou.

ryžovej kaše-s-sladkých hrušiek-a-med
Christina Holmesová

Foto: Christina Holmes

Vytvorte puding

Teplú ryžu s nejakým mliekom alebo smotanou v malom hrnci, až kým ryža nie je jemná a mlieko sa zahustí, pridáme sladidlo a čerstvé ovocie a máte ryžový puding, ktorý zavolá dezert, raňajky alebo iné jedlo. Pre o niečo viac ctnostný vziať, prispievajte na Test kuchyne Rick Martinez chcú zohrievať zvyšnú ryžu s malým množstvom masla, cukru a čerstvého ovocia.
Získajte recept: Ryžový puding s čerstvými hruškami a medom

ryža-bowl-s-vyprážané vajcia-and-avokádom

Foto: Yossy Arefi

Ak nič iné, dať na ňu Egg

Náš bezstarostný trik pre skoro všetko, čo potrebuje trochu oomph. Smažte vajce v olivovom oleji na vysokej teplote, až kým nie je nastavená biela, ale žĺtok je stále tečúci, asi 3 minúty. Potom top zahrejte-up ryža s vajcom, horúcou omáčkou a nakrájaným avokádom. Večera sa podáva.

Ešte viac spôsobov, ako jesť našu obľúbenú špičku spice, a naše najobľúbenejšie okamžité rameny hacks nižšie: