Zoznámte sa s Rosemary Iced Latte, Váš obľúbený spôsob, ako piť kávu

Pripojený webový editor Rochelle Bilow naozaj miluje raňajky. Iste, je to prirodzená ranná osoba, ale to, čo sa skutočne zaoberá raňajkami, je to, že je to príležitosť na začiatok dňa na pravú nohu. Je to šanca jesť niečo zdravé, rýchle a domáce. Tu sa zdieľa s jedným z jej spôsobov, ako jej opraviť kofeín.

Rovnako ako mnohí z vás, som unapologeticky posadnutý kávou. Som si istý, že bez toho by som mohol prežiť ráno, ale prečo to urobím pre seba (a pre mojich spolupracovníkov)? Trik s kávou je, že to môže byť, uh, náročné urobiť predtým, ako by ste vlastne mali. Nemôžem byť jediný, kto vylial pozemky po celom poschodí, spálil sa vriacou vodou alebo úplne vyrazil pomery – nie? Najlepším spôsobom, ako sa vyhnúť týmto výzvam pred podávaním kofeínu, je na začiatku týždňa pripraviť veľkú dávku koncentrovanej studenej varu. Bude to trvať piatok a všetko, čo musíte urobiť každé ráno, je zriediť na vašu prednosť a doktor to až s akoukoľvek mlieko / krém / sladidlo situácia sa vám páči.

Trik pre silný a robustný, ale nie kalný koncentrát je použitie hrubozrnných fazulí. Budú pomaly podlievať vodu chuťou a kofeínom, ale sú dostatočne veľké, aby nezmazali konečný výrobok. Ak sa obávate, že vaše pozemky nie sú dostatočne hrubé, môžete si nastaviť sito na fazuľa, aby ste chytili všetky malé častice.

Teraz tu je zábavná časť. Vzhľadom k tomu, studený varenie je silné veci, je to perfektný zápas pre mlieko alebo smotanu a sladidlo. V lete je môj obľúbený spôsob, ako kofeinovať s domácou rozmarínovou ľadovou kávou. Najprv som objavil túto kombináciu chuti v kaviarni Kubal, miestnej kaviarni v mojom rodnom meste, v Syracuse, NY. Ponúkajú len svoj rozmarín ľadovú latté v najhorúcejších mesiacoch roka – ver mi, snažil som sa objednať v decembri bez úspechu. Teraz, keď žijem v New Yorku, musím mať svoju opravu doma. Tu je postup, ako to robím.

Do pohára nalijte 4 unce koncentrátu za studena. Nie je to technicky espresso, čo je potrebné pre latté, ale je to silná vec a robí trik. Ak máte dostatok šťastia, že máte kávovar na espresso, môžete urobiť výstrel alebo dvojitý výstrel za obvyklý a pokračovať. (Len si zapamätajte, že je horúci a rýchlejšie roztopí kocky ľadu a riedenie latte). V koktailovej trepačke, kombinujte smotanu alebo plnotučné mlieko (dve percentá, ak musíte, ale nikdy skim) s jednou čajovou lyžičkou rozmarínového jednoduchého sirupu a hrstkou ľadových kociek. Pretrepte to, ako potrebujete nejakú kávu, potom ho naliať cez studený varenie, vrátane kociek ľadu. Prilepte slamku v tomto výhonku a šťastie.

* Ak chcete vyrobiť jednoduchý sirup, priveďte do varu jeden šálka vody, jednu šálku granulovaného cukru a niekoľko čerstvých rozmarínových kvetov. Rozmiešajte, nechajte úplne vychladnúť, potom vypli rozmarín. Uchovávajte v chladničke.

Potrebujete viac kofeínu? 11 Iced kávové recepty