10 Powszechnych błędów Pancake – i jak ich uniknąć

Dla wielu Amerykanów naleśniki wywołują pewien rodzaj nostalgii. Ludzie robią naleśniki, ponieważ są pyszne, przyjazne dla tłumu i łatwe. Cóż, trochę łatwo. Jest kilka kluczowych błędów, które często popełniają kucharze domowi podczas gotowania tego klasycznego porannego dania. Rozmawialiśmy z głównym redaktorem działu żywnościowego Claire Saffitz i przetestuj współpracownika kuchni Alfia Muzio o nieszczęśliwych naleśnikach i jak ich unikać.

1. Korzystanie Crappy / Old Mąka, masło, Etc.

Jeśli chodzi o coś tak subtelnego jak naleśniki, jakość składników jest niezwykle ważna – nawet soda do pieczenia, która jest odpowiedzialna za wytwarzanie puszystych naleśników. Twój soda oczyszczona powinna być krótsza niż 6 miesięcy– lub jeszcze nie wykona swojej pracy, która ma zwiększyć objętość naleśnika, gdy trafi na gorącą patelnię. W przypadku mokrych składników uwielbiamy maślankę. Jego kwasy reagują z sodą oczyszczającą, dzięki czemu Twoje naleśniki jeszcze bardziej się podnoszą i nadają subtelny smak. Jeśli masz do dyspozycji tylko mleko, dodaj do niego wyciskanie cytryny przed zmieszaniem z suchymi składnikami – kwasowość jest ważna dla zrównoważenia smaków naleśników.

2. Próbujesz wydostać się z każdej ostatniej grudki z ciasta

Grudki są w porządku! Mieszaj ciasto do suchych i mokrych składników właśnie rejestrowy. Oznacza to mieszanie, aż znikną smugi mąki, ale pozostawiając brzydkie grudki. Jeśli przeremiesz, gluten rozwinie się z mąki w cieście, dzięki czemu twoje naleśniki będą gumiaste zamiast puszyste.

3. Przygotowywanie ciasta z wyprzedzeniem

Nie! Nie możesz zmiksować ciasta poprzedniej nocy ani nawet godziny przed zrobieniem naleśników. Wszystko wraca do tych opuszczających agentów: zaczynają wykonywać swoją pracę, gdy tylko wejdą w kontakt z mokrymi składnikami, i będą coraz mniej skuteczni, im dłużej będziesz czekać na wsypanie ciasta do garnka. Zwalczanie naleśników od razu przyniesie znacznie lżejsze, bardziej puszyste naleśniki.

4. Smażenie w sosie Sauté

Przy robieniu naleśnika nachylone boki patelni nie są twoimi przyjaciółmi. Jeśli masz ruszt, zdecydowanie go używaj. W przeciwnym razie użyj szerokiego, ciężkiegojeśli twoja patelnia jest zbyt cienka, twoje naleśniki spłoną. Szerokość jest również bardzo ważna. Chcesz, żeby było wystarczająco dużo miejsca, aby odwrócić naleśniki bez bałaganu. (Więcej o rzutowaniu później!)

5. Gotowanie z masłem, bez oleju

Oto kwestia masła: to naprawdę łatwe do wypalenia. Zwłaszcza, gdy patelnia jest na średnim ogniu przez dłuższy czas. Mleko stałe powoduje, że masło się pali, więc kiedy gotujesz naleśniki, użyj klarowanego masła (w którym cząstki mleka zostały już oddzielone). W przeciwnym razie użyj oleju roślinnego (naprawdę!) Lub zwykłego masła i wytrzyj szalkę po każdych dwóch porcjach.

6. Dodawanie zbyt wielu jagód, czekolady i czego nie

Wszystko opiera się na osobistych preferencjach, ale oto nasze podejście: Czekolada i jagody będą płonąć w upale panewki w czasie, gdy trzeba ugotować naleśniki. Jeśli absolutnie MUSISZ dodawać mieszanki, najpierw wlej ciasto do garnka, następnie dodaj jagody lub kawałki czekolady. Banany jednak będą się karmelizować, gdy naleśniki będą gotować – więc dodanie ich jest zdecydowanie “do zrobienia”.

7. Rzut zbyt wcześnie

Ten powszechny błąd jest wskazówką, o której wie prawie każdy domowy twórca naleśnik – ale to nieprawda. Nie powinieneś odwracać się, gdy widzisz bąbelki, ale powinieneś odwracać się, gdy te bąbelki pojawiają się i tworzyć otwory, które pozostają otwarte na powierzchni naleśnika. Jeśli bańka pojawi się na powierzchni, wyskakuje, ale jest wypełniona większą ilością naleśnika, przytrzymaj się rzucania. Upewnij się, że twoje naleśniki są dziurkowane!

8. Bycie Sloppy Flipper

Możliwe, że prawdopodobnie posmarowałeś ciasto naleśnikowe ze względu na niechlujną klapkę. To dlatego, że prawdopodobnie używałeś całej ręki do tego, co powinno być szybkim, subtelnym ruchem. Oto jak to zrobić: Przesuń cienką szpachelkę (lubimy używać szpatułki do ryb) pod twoim naleśnikiem, podnieś około trzech cali, a następnie energicznie obróć nadgarstek. Twój naleśnik wyląduje dokładnie tam, gdzie go podniosłeś, bez śladu smugi.

9. Pomijanie partii “Przebieg testowy”

Traktuj swoje pierwsze naleśniki jako próbną porcję. Użyj ich, aby zmierzyć ciepło, przećwicz metodę przerzucania i dowiedz się o gorących lub zimnych miejscach na patelni. Jeśli są gorące punkty, nie obawiaj się obracać patelni podczas gotowania “ciastek”, aby uzyskać wspaniały złoty kolor.

10. Używanie fałszywego syropu

Okay, zastanowiłeś się nad stworzeniem tych idealnie puszystych naleśników. Prosimy o uszanowanie ciastek poprzez mycie w nich 100% syropu klonowego, a nie przezroczystego brązowego “syropu z naleśnika”, który znajduje się w plastikowej butelce. Błagamy Cię. Aha, i klepnięcie masła, żeby się roztopić, też nie jest złym pomysłem. Pamiętajcie tylko, aby zaprosić nas do przetestowania.

Jesteś teraz gotowy na najlepsze naleśniki z masłem BA

Chcesz zobaczyć naszą Restaurację i Drinks Editor przez 24 godziny (dobrze, rodzaj)? Tędy…