Jak gotować to ogromne cukinia, które rośnie w Twoim ogrodzie

Jest tam, czai się na twoim podwórku. Z dnia na dzień powiększa się. Zignorowałeś sytuację, dopóki nie możesz już dłużej; musisz coś zrobić, zanim będzie za późno. Nie, nie mówimy o jakimś wściekłym potworze – mówimy o tej monstrualnej cukinii, którą uprawiasz w swoim ogrodzie. To coś waży więcej niż małe dziecko i nadszedł czas, aby go zjeść, zanim pójdzie na marne.

Ale jak gotować tak masywną dynię? “To nie jest pora na surową ogoloną sałatkę z cukinii” – mówi starszy edytor żywności Dawn Perry. “Te ogromne dynie są twarde, wodniste, gorzkie i mają duże nasiona.” Więc co możesz zrobić z tym zarośniętym warzywem? “Musisz to ugotować.

Co Perry oznacza, że ​​powinieneś go ugotować na tyle, aby pozbyć się całej tej goryczy i zawartości wody. Smażone i wrzucone do makaronu, upieczone na chleb (nowy przepis wkrótce!), Pieczone, wrzucone do warzywnej zupy i prosto duszone to najlepszy sposób na ugotowanie tego brutala. Pozostaw surowe sałatki, pikle, cieście i lekkie saute młodszej, słodszej, delikatniejszej cukinii.

Głodny? Masz pod ręką cukinię? Wypróbuj jeden z tych 15 przepisów

!