Jak uniknąć “łupieżu chleba” i innych błędów podczas robienia Crostini

Crostini może wydawać się łatwym, rzucającym na chleb przystawką, ale nie dajcie się zwieść. Wiele rzeczy może pójść nie tak z tymi niepozornymi przekąskami: topping może spaść, rujnując sukienkę gościa; grzanka może się rozmoknąć; plasterek może być zbyt gruby i / lub chrupiący, tworząc przerażający “łupież z chleba”, gdy się go ugryzie.

Aby uchronić Cię przed tymi katastrofami, zapytaliśmy BA Przetestuj kuchnię, aby powiedzieć nam najczęstsze błędy związane z crostini – i jak ich unikać.

Nie zaczynając od dobrego chleba
Chleb, którego używasz, powinien mieć wysoką jakość; szukaj świeżych bagietek, bułeczek i obfitego wiejskiego chleba, najlepiej z lokalnej piekarni (w przeciwieństwie do marek supermarketów). Tekstura jest bardzo ważna – nie powinna być zbyt gęsta.

Krojenie chleba jest zbyt grube lub cienkie
Chleb musi być wystarczająco cienki, aby go ugryźć, ale wystarczająco gęsty, aby można go było posypać dodatkami. Cięcie nasze ma grubość 1/2 cala.

Pomijanie oleju
Pociskamy olej lub masło na każdym kawałku, zanim go ostudzimy. Czemu? Powoduje to, że powierzchnia chleba jest mniej sucha. I po prostu smakuje lepiej, prostrze i prosto.

Przelewanie chleba
Jeśli crostini jest zbyt twarde, zranią usta Twoich gości i rozwalą wszystkie ubrania. Idealna tekstura: chrupiąca na zewnątrz i delikatna w środku. Aby to osiągnąć, grilluj lub pierz chleb na dużym ogniu, dopijając grzanki z obu stron. (Jeśli gotujesz na zbyt małym ogniu, chleb ulegnie odwodnieniu i rozpadnie się po pierwszym ugryzieniu). Będziesz wiedział, że skończył się, gdy krawędzie są zarumienione, ale środek nadal ma trochę sprężyny.

Zapominanie o smaku
Posolcie swoje crostini zaraz po tym, jak z grilla. Jest to również czas na dodanie dodatkowej warstwy smaku, jeśli sobie tego życzysz. Rzeczy, które można pocierać chlebem: soki z surowego czosnkowego goździka, połówkę pomidora, pokrojoną na bok, lub naszą ulubioną sztuczkę, którą nauczyliśmy się od szefa kuchni Chrisa Cosentino, całej cytryny lub pomarańczy – skórki i wszystkiego. Chrupiący chleb odbierze niezbędne olejki cytrusowe.

Za burtę z toppingiem
Jeśli postawisz na wierzchu, spadnie, kiedy ugryziesz się w swoje crostini. Pokarm swoją dolewkę, dzięki czemu możesz brać brania bez obawy o zabrudzenie koszulki. ALE, jeśli podajesz większą porcję crostini – galaretki, która wymaga widelca i noża do jedzenia – idź i ułóż na towarze.

Nadmierne polewanie
Mokra nawierzchnia = rozmoczony chleb. Podczas pracy z mokrą nawierzchnią (pomidory, itp.) Użyj łyżki z rowkiem, aby dodatkowy płyn pozostał. Jeśli używasz zieleni, ubierz je lekko.

–Janet McCracken i Mary-Frances Heck

Wypróbuj niektóre z naszych ulubionych przepisów na crostini:

Grzanki z Niçoise

Pomidor, mozzarella i tajska bazylia Crostini

Ryby wędzone Crostini

Brzoskwinia, Prosciutto i Ricotta Crostini

Crab, Chile i Mint Crostini

Grillowany pasztet z wątróbek z kurczaka i Blackberry Crostini

Kukurydza z grilla, Crema Mexicana i Cilantro Crostini

Marynowane figi, Robiola i pistacjowy olej Crostini

Groch, mięta i parmezan Crostini