Nigdy więcej nie rozgotować łososia

Tak, każdy popełnia podstawowe błędy kulinarne. Np. Coś tak prostego, jak pieczenie grzybów lub opiekanie ziaren i przypraw. Poniżej czytelnik Leslie Grau wyznaje się do rozgotowania łososia, by skojarzyć edytor żywności Rick Martinez. Oto rada Martineza, aby upewnić się, że to się nigdy więcej nie powtórzy. Witamy w Effed it Up.

Drogi Ricku, zbawicielu rozgotowanego łososia,

Wczoraj wieczorem rozgotowałem łososia. Obcinałem filety na kawałki o rozmiarze od 4 do 6 uncji o równej grubości. Posmarowałem je masłem i majonezem, dodałem przyprawy i zioła. Zwykle gotuję łososia na wyłożonej pergaminem blachy do pieczenia, ale ja odpadłem, więc zamiast tego wyściełałem arkusz folią aluminiową. (Czy to może być problem?) Wszystko poszło do piekarnika o temperaturze 300 ° F. Ale kiedy sprawdziłem ryby po 18 minutach, nie było gotowane. Zrobiłem to, co każdy zrobił: zostawiłem to na kolejne sześć do ośmiu minut. Zanim do niego doszedłem, było suche.

Dużo gotuję. A czasami mój łosoś jest doskonały. Ale około jednej trzeciej czasu, przeważyłem go. Po prostu nie wiem, jak sprawdzić, kiedy jest gotowane, ale nie jest rozgotowane lub suche. Nie mam problemu z mięsami, ale z jakiegoś powodu łosoś i ja mamy trochę rywalizacji. Skąd mam wiedzieć, kiedy najlepiej wyjąć piekarnik? Skąd mam wiedzieć, w jakiej temperaturze gotować? Cholera, pyszne pomarańczowe ryby!

Dzięki,
Leslie


Drogi Leslie,

Nie bój się – wkrótce będziesz gotował łososia do perfekcji. Wygląda na to, że powinieneś wyciągnąć łososia z piekarnika po 20 minutach całkowitego czasu gotowania, pokryć go i pozwolić mu odpocząć.

Podobnie jak w przypadku innych mięs, ważne jest wyciągnięcie łososia z ognia lub z piekarnika tuż przed jego zakończeniem, a następnie przykryć i pozostawić na około 10 minut. W tym czasie resztkowe ciepło będzie nadal gotować mięso, a temperatura wewnętrzna (w centrum łososia) będzie nadal rosnąć, nawet po wyłączeniu ogrzewania.

Jeśli nie masz pewności, czy grubsze filety są gotowe, sprawdź temperaturę wewnętrzną. Włóż termometr do najgrubszej części filetu i poszukaj temperatury 120 ° F dla średnio rzadkich.

Osobiście wolę gotować mojego łososia w wyższych temperaturach przez krótszy czas i traktować go jak stek. Najpierw solą i pieprzem mięsistą stronę fileta z łososia o grubości jednego cala (skórkę, kości usunięte) i pozostawić w temperaturze pokojowej przez 30 minut. Następnie podgrzej średnią patelnię na średnim i wysokim poziomie przez około dwie minuty. Dodaj łyżkę oleju roślinnego i połóż na skórze od czterech do pięciu minut – aż do zrumienienia i chrupkości – i przełóż, dodając więcej oleju, jeśli to konieczne. Przypalaj mięsistą stronę przez trzy do czterech minut lub do złotego koloru. Pamiętaj o tym, o czym rozmawialiśmy: pozwól mu odpocząć.

Teraz możesz cieszyć się doskonale ugotowanym łososiem w całej okazałości, a sucha ryba to przeszłość.

Miłość,
Stóg

Istnieje milion powodów, dla których kochamy łososia. Dowodzi tego 15 przepisów na łososia.

Wstrzymać! Zanim zaczniesz, będziesz chciał wiedzieć, jak wybrać idealny filet z ryby, prawda?

Jak wybrać doskonały filet z ryby