Pieczenie 1-2-3: Sztuka Bûche de Noël

Witamy w Baking 1-2-3, przez współpracującą redaktorkę żywności Claire Saffitz. Każdego miesiąca poprowadzi Cię przez trzyetapowy proces pieczenia. Pierwszy przepis jest dla początkujących, drugi dla średniozaawansowanych piekarzy, a trzeci przepis dla ekspertów. Dzisiaj … twarożek cytrynowy!

O tej porze roku czuję znajomy swędzenie, odsłaniając od dawna ukryty sekret: ten trwający całe życie Żyd uwielbia Święta Bożego Narodzenia.

Ale ta miłość jest nieodwzajemniona, ponieważ nigdy nie świętowałem Bożego Narodzenia tak, jak powinno – z drzewem, kolędami, jajogłową kawą i ciasteczkami więcej niż można zliczyć. W mojej rodzinie jest to podróż do kina i rutyny chińskiej restauracji. Ale mimo to uwielbiam: migotliwe światła, pachnące drzewa, pluszowe czerwienie i zielenie. Nawet jako małe dziecko wiedziałem, że kręcenie drejdlem na podłodze za dosłowne grosze było smutną pociechą dla radości przycinania choinki. Prosta rozmowa, wiem.

Mimo wszystko istnieje jedna tradycja bożonarodzeniowa, którą cenię – pomimo braku świątecznej radości mojej rodziny. Każdego roku od szkoły kulinarnej zrobiłem Bûche de Noël, lub dziennik Yule. Z przyczyn, które nie są całkiem jasne, czerpię dziwną i prawie nieodpowiednią przyjemność z robienia ciasta, które wygląda jak rozkładający się dziennik. Zasadniczo, tak właśnie powinien wyglądać Bûche de Noël, wraz z beza “grzybami” wystającymi z “kory” z czekoladowego buttercreamu.

Idź mały lub idź cały świstoklik, log. Podstawowy wałek z galaretką jest po prostu posypywany sproszkowanym cukrem i krojony.

Zrobiłem mój pierwszy dziennik Yule Log jako student kulinarny w Paryżu, w komplecie z tradycyjnym nadzieniem kasztanowym, jedwabistą czekoladową śmietanką i prawie zbyt uroczymi grzybami. Od tamtej pory zmieniłem i zaktualizowałem zarówno przepis, jak i proces – i na pewno nauczyłem się porad i wskazówek, aby było łatwiej. Żaden z tych komponentów nie jest sam w sobie strasznie skomplikowany, ale może być przytłaczający, by zrobić wszystko naraz. Aby poradzić sobie z pierwszym Bûche de Noël, upiecz pieczenie i dekorowanie przez kilka dni. Grzyby mogą być zrobione trzy dni do przodu, śmietanka dwa dni do przodu, rolka następnego dnia. Wszystko, co musisz zrobić, to udekorować. (Oczywiście możesz też zrobić bułkę z galaretką czekoladową z musem z kasztanów lub jeszcze prostszą bitą śmietaną – jest tak samo pyszna.)

Ten dziennik Yule jest idealnym sposobem na wprowadzenie nowej kolumny do pieczenia tutaj na Bonappetit.com __, __ Pieczenie 1-2-3. Pieczenie 1-2-3 zostało potwierdzone w założeniu, że skomplikowane desery to tylko kilka prostych technik wtoczonych w jedno przygotowanie. Każdego miesiąca, tutaj, rozkładam delikatny deser na jego mniej wybredne części. Nie masz ochoty robić tego razem? Po prostu wykonaj jeden lub dwa przepisy. Czujesz się ambitny? Wyjdź i wykonaj wszystkie trzy. Bez względu na to, jak bardzo sobie poradzisz, otrzymasz znaczną wypłatę w postaci pysznego i efektownego deseru. Każdego miesiąca będziesz mieć nową szansę na podjęcie wyzwania i zwiększenie swoich umiejętności pieczenia. Wybór, ile można sobie wyobrazić, aby twój wewnętrzny cukiernik był twój.

Zdobądź przepis: Bûche de Noël

Zobacz samouczek krok po kroku