Fırında Eşyalarınızı Daha İyi Yapmanız Gereken 11 Şey

İtiraf edeceğiz: Bazen yemek pişirdiğimizde bazı şeyleri karıştırıyoruz. Sonuçta, basit bir hafta içi makarna için bir reçete ihtiyacı kim? Kafasız kavrulmuş tavuk bir çırpıda. Bizler, bu tarz, küçük, biraz da o mutfak tarzının büyük hayranlarıyız çünkü hayatımızı ve yemeklerimizi kolaylaştırıyor.. Ama pişirme söz konusu olduğunda, kurallara göre oynuyoruz. Fırınlama, hassasiyet gerektiren ve genellikle yaratıcı özgürlüklere izin vermeyen bir bilimdir. Üst düzey gıda editörü Dawn Perry ve yardımcı gıda editörü Claire Saffitz, Her iki fırınlanmış fırıncı, bir zamanlayıcı ayarlama, un tartı yapma ve oda sıcaklığı yumurtalarını kullanma gibi nedenlerle gerçekten konuşurlar.. Ateşli pasta kabukları, kek kekleri ve çiğneme kurabiyeleri için, kırılamayacak bazı kurallar vardır. Daha iyi bir fırıncı olmak için aşağıdaki 11 ipucu izleyin.

1. Oda-Sıcaklık Malzemelerini Kullanın

Bir kez gördüyseniz, binlerce kez gördünüz. Oda sıcaklığında tereyağı, yumurta ve süt için kaç yemek tarifi var? Göz ardı etmemelisin. Bir çok fırınlanmış ürün, tereyağı ve şekeri bir araya getirerek başlıyor, hafifçe ısıtılmış malzemelerle son derece kolay hale getiriliyor – eğer bir elektrikli karıştırıcıyı sert-sert soğuk tereyağından bir tuğlaya yapıştırmaya çalışmışsanız, nedenini biliyorsunuz. “Eğer fırında pişirecekseniz, ya önceden plan yapmalı ya da sabırlı olmalısınız.” Diyen Saffitz, sık sık yumurta bırakıp bir gecede tezgahta tereyağını döktüğünü ve daha sonra sabah projeye başladığını ekliyor. o uyurken mükemmel sıcaklığa. ____

kouign-Amann ezmesi

Daha iyi çerezler için bu bebeği tezgahta bırakın.

Oda sıcaklığı bileşenleri olarak aynı derecede önemlidir aynı-sıcaklık bileşenleriSaffitz, şöyle diyor: “Sıcak şeylere ve sıcak şeylere soğuk şeylere soğuk şeyler katın. Soğuk çikolatanın üzerine sıcak kremayı dökerseniz, kakao yağı ayrılabilir, böylece sosunuz yağlı ve çekici görünmez.. Bu yüzden birçok yemek tarifi, sıcak bir malzemeyi daha soğuk bir madde ile temperlemeyi gerektiriyor. Bu, emülsiyonun ele geçirilmemesini veya ayrılmamasını sağlıyor..

2. Kalite Bakeware yatırım

Saffitz, alt kapaklı bir fırında başarılı bir şekilde pişirebiliyorsunuz; dokuz numaralı uçta tartıştığımız gibi, yeniden kalibrasyon ihtiyacı olan sıcak noktalar ve fırınlar için de ayarlama yapabilirsiniz. Ancak düşük kaliteli bakeware söz konusu olduğunda tüm bahisler kapalı. Çürük, ince tavalar ve tabak tepsileri ısıyı verimli bir şekilde yürütmez, pastanızı, böreklerinizi, kurabiyelerini veya hamur işlerini verimsiz bir şekilde pişirmeye neden oluyor.

Bu, kaselerin karıştırılması söz konusu olduğunda da önemlidir – Saffitz camdan ve metalden yapılmış, çift cidarlı kazanlar kadar iyi çalışan metaller üzerinde ısrar eder. “Asla Plastiği bir çift kazan olarak kullanmak, “diyor.? Yapışmaz kaplamalar zamanla parçalanabilir, Yabancı maddeyi ikramlarınıza dahil etmek – bunları önlemek en iyisidir. Pişmiş hamur işleri atlatmak için daha iyi bir yol? İyi yağlanmış bir tava (bkz. Üç numaralı uç), bir Silpat astarı veya bir parşömen kağıdı.

3. Tereyağlarınızı Cömertçe Ezin ve Unlayın

Saffitz, “Bir keresinde birisinin tereyağını doldurup tavaya dökmesini istedim ve o da içinde birkaç çizgiyi çarptım,” diyor. Eğer bu omurganızı üşütürse, iyice tereyağının tava gücünü bilirsiniz. Bir reçete, yağlanmış ve / veya unlu bir gemiyi çağırdığında, bunun bir nedeni vardır: Hamurun veya hamurun pişme ve tavaya yapıştırma potansiyeli vardır, bu yüzden onu yağlayın. Yapışkan olabilecek her nook ve cranny’i düşünün ve uygulamanızla cömert ve eksiksiz olun.Bu, köşelere ve alt ve yanların buluştuğu dikişlere girmek anlamına gelir.

Bir tavada da süzülüyorsanız, kaplamak için yeterli miktarda ilave edin, tavaya tamamen kaplamak için ucu atın, ardından fazlalıklara dokunun. Tuttuğunuz yerde dikkatli olun – iç kısımda parmak izleri bırakılmış tavadan ayrılmayın ve meyvenin yapışması için fırsatlar.

4. Malzemeler Tartılır

Hem Perry hem de Saffitz, dijital ölçeğin gücüne inanan güçlü inançlardır.. Başarılı pişirme, mümkün olduğu kadar fazla hata olasılığını ortadan kaldırmak demektir ve bu, ölçümlerinizin kesin olduğundan emin olmak anlamına gelir. Hacim olarak ölçülen bir bardak un, örneğin, beş onsa kadar değişebilir; bu, tereyağ ve lapa lapa arasındaki farkı ifade edebilecek bir miktardır – ve yoğun ve cakey. İyi bir dijital ölçek – size 20 dolara mal olacak – tüm tahminleri ortadan kaldırır ve Ölçüm fincanlarını yıkamak için ihtiyaç. Karıştırma kabınızın ağırlığını ayarlamak için dara ayarlamayı unutmayın.!

escali dijital ölçekli

Yıkamak için daha az tahmin ve daha az yemekler? Gol.

5. Eski şeyleri atmak

Bir dilim muz ekmeği pişirmek istiyorsun. Tarif kabartma tozu için çağırır. Sen var karbonat. Kulağa harika geliyor, değil mi? Sadece bir problem var: Soda 2008’den beri buzdolabında. Çözüm? At ve yeni bir paket al. Pişirilmiş gıdalarda kullanılan malzemelerin çoğu – kabartma tozu, kabartma tozu, maya, ve evet, un gibi – nispeten kısa bir raf ömrüne sahiptir., Bu yüzden fırını sık sık ateşlemezseniz, küçük miktarlarda satın alın, böylece dolapta oturmuyorlar, sessizce sessizce gidiyorlar. Bir malzemenin ne kadar taze olduğundan emin değilseniz, sadece yeni bir tane alın ya da test edin. Kabartma tozu tazeliğini kontrol etmek için, kaynar suyu küçük bir miktar üzerine dökün – eğer kabarcıklarsa, hala taze. Un, taze kokulu ve kireçli değil, hafif hissetmeli; ve ılık (110-115˚) suda eritilmiş taze maya birkaç dakika sonra kabarcık ve köpük.

6. Her Adımı Tamamen Tamamlamak için Zamanınızı Çekin

Bir zamanlar, hepimiz şöyle düşündük, “Eh, bütün bu bileşenler sonunda aynı kase içinde bitecek, o zaman neden sadece birlikte döküp karıştırıp karıştırmayacağız?” Ne yazık ki, bu kolay çıkış sadece sonunda bizi yakar. Talimatları, verildikleri sıraya göre takip etmek için zaman ayırmak ve bunları tamamen ve eksiksiz bir şekilde yapmak zorunludur. Örneğin tereyağı ve şekeri bir el tipi veya standlı karıştırıcıyla bir araya getirmek, örneğin yapılmalıdır. önce yumurta gibi ıslatıcı malzemelerin eklenmesi. Niye ya? Tereyağındaki yağ, hava tutar ve çırpıldığında, genişler. Cüce işleminde, keskin şeker granülleri tereyağından dilimlenir, sonuçta hamur asansörü veren hava cepleri oluşturur.. Bu adımı atlayın (ya da bunu gönülsüzce yapın) ve sonuçlarınız yoğun ve ağır olacaktır. ____

“Hafif ve kabarık olana kadar krem”, “birleştirilene kadar karıştırın” ve “yavaşça katlayın” gibi önemli talimatlara özellikle dikkat edin. Aşırı karışmaların aşırı gelişmesi, kuvvetli veya aşırı kıvrık bir hareket halinde olduğu gibi, yarattığınız hava ceplerini glütenleştirir ve bozar. Eleme maddeleriyle ilgili bir not: Elde edebileceği kadar havalandırmaya ihtiyaç duyan ultra hafif, çok hassas kek unu veya pudra şekeri olmadıkça, atlayabileceğiniz bir adımdır..

7. Tuz kullanın

Perry, “Sodyumun yerini kesmek istiyorsan, pişmiş mallar bunu yapacak yer değil,” diyor. İki düzine kurata eklenmiş yarım çay kaşığı tuz, günlük tahsisatınızı size vermeyecek, ancak onu dışarıda bırakacaktır. irade Çerezin tadını büyük ölçüde değiştirir. Tuz, tuzlu bir tada sahip olmak için mutlaka bir reçete değildir (tuzlu karamel konuşuyorsak) – genellikle fırında pişirilen iyiyi düz, tek nota veya aşırı tatlı tatmaktan korumak için. Tuz, vanilya, badem, limon ve şekerli “pop” gibi diğer malzemeleri yapar. Test mutfağı bir mutfak tarafından memnuniyetle yok sayılıyor mu? İnce tuz için yemek tarifleri. Perry ve Saffitz her zaman el altında kosher tuzu bulundururlar ve iyotlu tuz daha kaba kosher kristallerinden daha “tuzlu” olsa bile, gerekli miktar genellikle çok küçüktür ki, ikame çok büyük bir fark yaratmaz. Ayrıca, tuzu ısıtmak hamurun ya da hamurun içine çözülmesini sağlar, bu da kabahati bir moot noktası haline getirir..

8. Yarıya Doğru Döndürün

Her fırının sıcak bir noktası vardır ve eğer bunu düzeltmezseniz, düzensizce pişirilmiş hamur işleri riskini üstlenirsiniz.– ya da daha kötüsü, bazı yanmış ya da underbaked kadar rüzgar. Bir tarif, fırın tepsisini döndürmek veya işlemin yarısını 180 derece çevirmek için çağırdığında, göz ardı etmeyin. Fırının arkasının ön tarafı daha sıcaksa, karışımın her köşesini ve yan tarafını aynı işlemden geçirmeniz gerekir. Bununla birlikte, ilerlemeyi kontrol etmek için fırını sürekli açmayın – sıcaklığı düşürür ve pişirme süresini değiştirir.

elmalı turta-with-baharatlı-elma-karamel sos

“Altın kahverengi” derken kastettiğimiz şey budur.

9. Fırın Sıcaklığı ve Pişirme Süresine Katılmayın (Gerekmedikçe)

“MacGyver’ı fırınlanmış ürünlerinize gösterme!” Saffitz yalvarır. Eğer muhallebi için bir reçete 300 derecede bir saat sürüyorsa ama zamana göre baskı yapıyorsanız, 425’te 30 dakikaya kadar düzeltmeyin: İpeksi veya lüks kremalı olmayacaktır. Pastalar, sert ve hızlı pişirildiğinde özellikle nemi kaybeder ve ayrıca bir badem yemeği kabuğu gibi daha hassas içerikler yakma riskini de üstlenirsiniz..

İlk önce fırının sıcak mı yoksa soğuk mu olduğunu öğren– bunu ayarladığınızdan 25 derece daha soğuk olduğunu biliyorsunuz, buna göre ayarlayın. Fırının içinde yaşayan bir termometre, herhangi bir tahminde bulunmayı ortadan kaldıracaktır, yani eğer sahip değilseniz, şimdi yatırım yapma zamanı.. Aynı derecede önemli olan, bir zamanlayıcı ayarlamanız ve kullanmanızdır.. Pastanız pişirilirken dikkati dağıtmak çok kolay, bu yüzden zaman dolduğunda sizi uyarmak için hafızanıza güvenmeyin..

Şimdi, tüm söylediler, bir uyarı var: Perry ve Saffitz, Amerikalıların, genel bir kural olarak, hamur işlerini alt ettikleri konusunda hemfikir.. Hassas kekler çabuk kurumaya eğilimlidir ve kesin olarak belirlenmiş bir zamana uymalıdır. Ama turtalar? Kurabiye? Ekmekler? “Bu bebek daha derin altın rengi olmalı,” diyor Perry. Fırında beş dakika daha bir elmalı turta yakmayacak ama irade soluktan cilalı perdahlı.

10. Tamamen Soğuyalım (Olmasanız)

Bu, Saffitz polislerinin, fırından yeni çıkmış fırında pişirilen ürünleri açığa çıkarmak için önceleri denemeye itiraf etmesi zor bir kuraldır. Ama burada beklemeyi deniyor: Tamamen soğutulmuş bir pasta, buharın tamamen buharlaşmasına izin vererek, kekin (veya ekmeğin veya herhangi bir şeyin) daha kolay işlenmesini sağlar.. Doğru adımları attıktan sonra, yani o tavada tereyağını ve şerbetini hazırladıysanız, düzgün bir şekilde soğutulduktan sonra bir problem çözülmemelidir. Ayrıca, hala sıcak bir pastayı dondurmaya çalışın mı? Bu bir felaket! Bir meltemi, gölgelik felaketi. Yine de bir uyarı var: Bazı tatlılar ve hamur işleri, fırından çıkar çıkmaz tavalarından çıkarılmalıdır. tarte tatin. Diğerleri, kırılgan bir şifon kek gibi, ele alınmadan önce tamamen yerleşmeye ve soğumaya ihtiyaç duyarlar..

11. Kendi Riskinizdeki İkameleri Kullanın

Gerçek konuşma: Beyaz, toz şeker için gerçek bir ikame yoktur. Evet, agavayı seviyoruz. Akçaağaç şurubuna bayılırız. Fakat bu alternatör-tatlandırıcılar, bu ince kristallerle aynı kimyaya sahip değildir ve beyaz şeker içeren bir reçete, diğer maddelerle nasıl etkileşime gireceğine dair bir reçete niteliğindedir.. Şeker, tatlandırmadan çok daha fazlasını yapar; renk, doku, nem ve havalandırma ekler.. Ve daha sağlıklı bir sürüm için şekerin yarısını keserek kaçabileceğinizi düşünmeyin. Tarifdeki her şeyin bir sebepten dolayı var olduğunu varsayalım..

çerez beyaz şeker

Tek, klasik: beyaz şeker.

New York’ta El Rey’dan Mükemmel Nutty Siyah Susam Muzlu Ekmeği:

El Rey’dan Mükemmel Somun Siyah Susam Muzlu Ekmek Yapın