Sadece Mini Buzdolabı ve Mikrodalgaya Sahip Olduğunuzda Kolejde Nasıl Pişirilir?

Okula dönüş? Subpar kafeterya yemek için yerleşme. Bir buzdolabı veya mikrodalgaya erişiminiz olduğunda ana yatakhane şefi olun. Oh bekle, bu senin kurulumun değil mi? Daha sonra buzdolabınız veya mikrodalga fırınınız olduğunda veya tam bir mutfağınız olduğunda yemek pişirmek için kılavuzlarımıza göz atın..

İstediğiniz sıklıkta gerçek sıcak yemek yapmak için ekipmanınız var. Elbette, mutfağınızda sipariş vermeniz zor olabilir ve muhtemelen yemekleri yıkamayı veya ekşi sütleri dışarı atmayı unutursunuz, ama bunlar küçük aksilikler. Mikrodalga fırınınıza ve buzdolabınıza katılabilirsiniz ve çok geçmeden iyi bir yemek olacaksınız. Bir sonraki sömestrde yemek planını yenileyebilirsiniz..

Alışveriş yapmak

Bir süper gücün var: Yiyecek stoklama yeteneği. Ne yemeye karar verdiğinize bağlı olarak, rafa dayanıklı ve soğuk ürünler için biraz daha büyük miktarlarda alışveriş yapabilirsiniz. Alışveriş listesine ek olarak Hazırlık Aşçı (buzdolabına veya mikrodalgaya sahip olmayan arkadaşınız), soğuk atıştırmalık standartlarına dayanıyor: yoğurt, mikrodalgada pişirilebilen köfteler, peynir dilimleri ve bebek havuç. Her zaman kısıtlamalarınızı göz önünde bulundurun: Bu ekstra büyük fıstık ezmeli kavanozu saklamak için bir rafınız olacak mı? Kötüye gitmeden önce o sebzeleri kırar mısın??

Depolama

Senin tarafından yaşayacaksın üç “mutfak dolabı” kutuları: Biri, krakerler, cipsler, fıstık ezmesi, yağ ve mac cheese n peynir karışımları gibi kaplarda bulunan rafa dayanıklı ürünler içindir. İkincisi, normalde mutfak tezgahınızdaki (muz, soğan, sarımsak, domates, patates ve tatlı patates gibi) sepetlerde düzenlediğiniz oda sıcaklığını tercih eden yiyecekler. Gölgeli bir yerde saklayın. Üçüncü kutu buzdolabına girer (kutsansız kalacağınız takdirde kutuyu atmaktan çekinmeyin). Burada diğer taze ürünlerle birlikte süt, yumurta, domuz pastırması ve acı soslar hazırlanır. Yarım boy buzdolaplarındaki dondurucular çok güvenilmezdir, ama eğer çalışıyorsanız, içinde bazı dondurulmuş sebzeleri veya atıştırmalıkları saklayın..

Ekmek üç yerden herhangi birinde ev bulabilir; Eğer bütün bir somonu hızlı bir şekilde yiyeceğinizi düşünüyorsanız, bu bir artıdır, çünkü dilimler oda sıcaklığında hışırdamaya devam eder. Ama yavaşça ekmeğin içinden geçerseniz, buzdolabına sıkıca sarılı tutun..

Sebzeler ve diğer lezzetli katkılarla dolu fırında patatesler, bir Sous Chef’in yapması için özellikle kolaydır. Fotoğraf: Matt Ördek

ekipman

Prep Cook’un ihtiyaç duyduğu her şeye ek olarak (baggies, plastik sarma, bağlayıcı klipsleri, tabaklar, bardaklar, gümüş eşyalar, kesme tahtası, vb.), Kapaklı birkaç plastik veya cam kaplar isteyeceksiniz. ekstra salata sosu, birkaç pişmiş tatlı patates için yeterince büyük). Plakalarınızın mikrodalgada güvenli olduğundan emin olun.. Rulo kağıt havluları boşa harcamamak için birkaç bez bulaşık bezi yatırın, çünkü sık sık bulaşık olacaksınız.

Yemekler

Tipik olarak haşlanmış veya kavrulmuş birçok yiyecek mikrodalgaya uyum sağlayabilir, ancak tatlı patatesler ve pişirme patatesleri bunu en iyi şekilde yapabilir. Tek tek patatesleri dikin, daha sonra her biri yaklaşık beş dakika yumuşak bir şekilde birer birer yapın. Peynir, domuz pastırması (mikrodalgada kolayca kızarmış), tereyağı, ekşi krema, haşlanmış brokoli, siyah fasulye, miso, tütsülenmiş tofu, avokado veya doğranmış roka gibi birkaç pişirilmemiş veya mikrodalgada pişirilebilen garnitür ile.

Buğulanmış sebzeler veya bir antipasti bardan pişirilmiş sebzeler ile mikrodalga fırın ‘n peynir; Aynı anlık ramen için de geçerli. Makarna gibi, küçük makarna şekilleri mikrodalgada kolayca pişirilir: Su ile orzo veya kabukları birleştirin, kabı kapatın ve yaklaşık beş dakika boyunca yüksek pişirin. Daha sonra bir sobadan gelmiş gibi görünen bir yemek için zeytinyağı ve Parmesan ya da iyi bir jarred makarna sosu ekleyin..

Gündüz aperatifler

Hazırladığınız malzemelerle yaratıcı olun ve yumuşak, tatlı tuzlu ve protein ve karbonhidratlı taze ürünlerle gevrek bir şekilde eşleştirerek tatmin edici atıştırmalıklara dönüştürün. Yemek için satın aldığınız ancak henüz kullanmadığınız yiyecekler için çerez. Klozetinizi otomat makinesinde veya yemek salonunda bulduklarınızla tamamlayın – yaratıcı olmaktan çekinmeyin. Ya da, her gün neleri yediğinizi (bazı meyveler, çipler, bir elma) tam olarak neleri planlayarak ve bu öğeleri alışveriş listenize ekleyerek, atıştırmalık zamanınızı tamamen basit tutun.

Mikrodalga nachos, kimse var mı? Fotoğraf: Christina Holmes

Gecelik Atıştırmalıklar

Strateji, şeyleri peynirle eritmektir. Tortilla cipsini, ekmeği, ekmeği al, donmuş köfteleri, krakerleri veya elindeki başka bir şeyi eritin ve bir tabağa koyun. Daha sonra çekirdeksiz zeytin ve barbekü sosundan kiraz domates ve kavanoz pestolarına kadar çeşitlilik gösteren peynir ve garnitürlerle hazırlanın. Peynir eriyene kadar birkaç saniye mikrodalga fırında ve ooey, gooey, lezzetli atıştırmalıkların var..

Rice Krispies’in mikrodalgada tereyağını ve marshmallowu eriterek, sonra da mısır gevreği içinde karıştırarak davranmasını sağlayın; düzensiz topaklar halinde şekil ve sıcak yemek. Parmesan peyniri ve kiler eşyalarıyla, kırmızı biber pullarından susam çekirdeğine kadar kahverengi şekerle doktor mikrodalga patlamış mısır.

Temizlik

Yurt odanızda yemek yapmaya karar verirseniz, temizliğe ciddi bir yemin ettiniz. Gerçek bir mutfak, açık poşet, kirli yemek, yiyecek atıkları ve kırıntıları saklamak için bir yer olarak yemek pişirmek için bir yer. Dağınık bir mutfak kabul edilebilir; mutfak gibi dağınık bir yurt odası sadece düz brüt. Yemek yedikten sonra olabildiğince çabuk yıkayın ve bazı çedarların kenarına bile dokunduğunda tüm yüzeyleri silin. Kâğıt tabakları ve mutfak eşyaları temizliği azaltıyorsa ve yemek pişirmeyi teşvik ediyorsa, bu iyi bir ticaret olabilir..

Ev arkadaşları ile paylaşma

Bazı temel kuralları belirle. Ne tür öğeler paylaşılır ve hangi yiyecekler yalnızca alıcıda kalır? Ek bileşenlerin yenilenmesinden kim sorumludur? Karar verdikten sonra, yiyecekleri isminizle veya renk kodlu elektrik bandıyla etiketleyin. Başkalarının edebi’lerini yalnız bırakmayı hedefleyin, ancak irade gücünüz başarısız olduğunda dürüst olun. Oda arkadaşının saat 3’te son mikro dalgaları olan tatlı patatesini yuttuysan, itiraf etse, o zaman pazardan çekilmek için özür dilerim..

Bu Hindistan Cevizi, Fıstık ve Kakaolu Çikolata Kabuğu gibi ev yapımı çikolata kabuğuyla arkadaşlarınızı etkileyin.

Taraflar

Buzdolabınız küçük olduğundan, kokteyl biçimine sadık kalın ve partiden hemen önce alışveriş yapın, böylece odanız veya ortak alanınız paketlerle dolu değildir. Mikrodalgaya sahip olduğunuzdan, tüm zamanların gözdesi olan çikolata kabuğu ile yayınıza tatlı ekleyebilirsiniz. Bir kasede çikolata parçacıklarını eritin, sonra kavrulmuş fındıkları, kuru meyveleri, kırık çerezleri, simit parçalarını veya yukarıdakilerin hepsini karıştırın. Folyo veya parşömen kaplı bir kesme tahtası üzerinde bir tabaka halinde yayılır ve hafifçe tuzu serpin. Buzdolabına girip parçalara ayırın. Kabuklarınızı misafirlerin gelene kadar buzdolabında saklayın.

Tarih

Etkilemeye çalıştığınız birinin önünde mikrodalgada erimeyi önlemek için Hazırlık Aşçı için hazırlanan yurt odası piknik kurallarını izleyin. Daha önce “fırından taze” (kavrulmuş domates ya da kek gibi) tadabilecek herhangi bir şeyi ısıtmak için mikrodalgadan yararlanın..

Kokteyl

Miksoloji uzmanı olmak için iyi bir pozisyondasınız: Muhtemelen Hazırlık Aşçı için kurallara sadık kalacaksınız. Fakat Manhattans yapmaktan fazla limon veya limon veya verüt gibi şarap bazlı bir likörünüz varsa, bir dahaki sefere kadar buzdolabında saklamanın avantajı vardır..

Sonraki: Chef de Cuisine olarak yemek yapmayı öğrenin.