Serin Olmaktan Daha Serin: Buz İle Pişirmek

Herhangi bir şef size söyleyeceği gibi, buz sadece kokteyllerden daha fazlası içindir. Hemen hemen her restoran mutfağında bir buz makinesi bulunacak. Burada, yemek pişirme sürecinde, balıkların soğuması olan sebzelerin depolanmasından vazgeçilmezdir. Yani hepimiz biliyoruz ki, buzsuz bir highball yapamazsınız, bu dondurulmuş blokların mutfakta bizim için yapabileceği her şeyi durdurmak ve düşünmek için nadiren zaman ayırırız. Buz, bir sosun dokusunu koruyabilir, yeşil fasülyenin çıtasını koruyabilir, bir kahve içeceği atar ve tabii ki, herhangi bir sayıdaki ısı dalgası-ezme ikramında kristalize olabilir. Ayrıca: Temelde ücretsizdir. Öyleyse neden en iyisini yapmıyorsunuz? Buzun yeni kullanıma sokulmasının dört yolu var.

gevrek-sebze-salata buz primeri
Alex Lau

Buz Sebze Çıtır Yapar

Bir buz banyosu iki şey yapar: Suyu hücrelere geri yükleyerek ham veg’yi daha gevrektir. Ve ağartmadan sonra buzlu suya dalma işlemi, pişirme işlemini durdurarak renk ve dokuyu korur..

Tarifi alın: en lezzetli sebze salatası


shakerato buz-primeri
Alex Lau

2. Buz Havalandırıcılar

Çok fazla buz ve tatlandırıcı bir sıçrama ile sarsıldığında espresso, üstte kremsi bir köpük oluşturur ve sonsuz heyecan verici bir içecek haline gelir. Bize shakerato’nun dehasını öğreten İtalyanlara sor..

Tarifi alın: Buzlu Kahve Shakerato


aioli-İsviçre-pazı
Alex Lau

3. Buz Emulsifiye Edici

Her kim petrol ve suyun açıkça karıştırılmadığını söylerse buz kullanmıyordu. Biraz bilim: Colder temps, emülsiyonların oluşmasına yardım eder. Bir dahaki sefere salata sosu yapıyorsunuz, kavanozdaki tüm malzemeleri bir buz küpüyle birleştirin ve kuvvetlice sallayın. Ya da ayrı olmayan bir sos oluşturmak için buzun pansuman haline getirildiği bu aioliyi deneyin..

Tarifi alın: Garlicky Blender Aioli


halo-halo-buz primeri
Alex Lau

4. Buz Chillest Tatlıları Yapar

Halo-halo’dan daha havalı olmaz, Filipinli kabarık traşlı buzlu bir çay (no-frills Hawaiian Shaved Ice makinesi buzdan küçük buz küplerini yenilebilir karların wispsine dönüştürür) ile tedavi eder. Yeniden tasarlanan versiyonumuz, hindistancevizi pulları ve gummies gibi mağazadan satın alınan ürünlerle orijinali oynatıyor.

Tarifi alın: Ode Halo-Halo

İlgili: Tüm Pasta, Her Zaman: En İyi Ever Kabuğu, Doldurma ve Daha Fazlası Kılavuzumuz

Sallamak sallamak / sallamak sallamak sallamak / kahve sallamak:

Vietnamca Buzlu Kahve Shakerato