Bu Garmicky Grand Aioli’yi 5 Dakika İçerisinde Güvenilir Immersion Blender ile Yaptım

Ben bir Hellmann’ın sadıkistiyim ve her zaman buzdolabımın kapağında enginar sosu, ballı hardallı Magic Crispy Chicken ve her sandviç (özellikle ton balığı) için bir kavanoz var. Mayonez her zaman oradadır ve markaları değiştirmedim ya da büyük aioli için bu yeni tarifi görünceye kadar kendi başıma yapmak için düşünmedim.. büyük, diyorsun? Daha fazla bilmek zorundaydım.

Kırmızı Biber Aioli ile Jammy Yumurta

Aioli ve mayonez de aynı şeydir. Geleneksel aioli, zeytinyağı ve sarımsak emülsiyonu ile üretilir, bu yüzden isminin anlamı “mayonez, artı başka bir şey” anlamına gelir. Ben bir Fransız lokantasında biftek frites ile aldığım şey ya da yayılma dedikleri şey olarak aioli biliyorum biraz meraklı sandviç dükkanı. Bu tarifte, hamuru, karides ve kremsi ve garnili bir şeyle karışmak istediğiniz her şey için bir daldırma olarak kullanıyoruz.

Aioli yapma konusunda stresli bulduğum tek şey, bir yumurta sarısı ve yağ emülsiyonu yaparken inanılmaz dikkatli olmanız gerektiğidir, çünkü bu bileşenler bir araya gelmek istemez. Köpeğimi köpek parkına getirdiğimde olduğu gibi onları yavaşça tanıtarak onları zorlamanız gerekiyor. Çok hızlı ilerlerseniz, karışım kırılır ve tekrar kabarık, sürülebilir bir karışıma karışmasını sağlamak çok zordur..

daldırma blender kitchenaid

Ayrıca smoothies, milkshake, kremalı dips ve çorbalar ve bir daldırma blender ile krep hamuru yapabilirsiniz.

Birkaç ay önce benim daldırma karıştırıcımda hollandaise yapmakta başarılı oldum, bu yüzden, bir iplik bıçağının benim için tüm işleri yapabilmesi için neden çırpma ve riske attığını düşündüm. Yıllar önce Black Friday’da 10 dolar karşılığında aldığım Blue KitchenAid el blenderi var, ama yine de Amazon’da 30 dolardan ucuz. Mikser kafası için bir fincan ile birlikte gelir, böylece az miktarda bileşen bile bıçakla sürekli temas eder. (Bunu bir mason kavanozu içinde de yapabilirsiniz.) Bu idealdir, çünkü yağda akarken sürekli karıştırılacak malzemelere ihtiyacınız vardır..

İlk önce iki yumurta sarısı, 1 çay kaşığı. Dijon hardalı, 1 karanfil rendelenmiş sarımsak ve bir tutam tuz. Dökülen bir ölçüm kabında olive fincan zeytinyağını ölçtüm ve motoru çalıştırmaya başladım. İlk başta birazcık ekledim ve hemen iki katı büyüklükte başlayan kremalı, kabarık bir karışım halinde emülsiyon haline getirildi. Başarı! Kırılmaya karar vermesi için bir seferde iki ya da daha fazla yağ ekledim, ama daldırma tekniğini çözmenin imkânsız olduğunu fark ettiğimde, geri kalanları çöpe attım, blender ve voila çevresinde dolaştım! Yaklaşık 2 yemek kaşığı bir sıkma. Limon suyu ve biraz daha fazla tuz ihtiyacı vardı. Benim büyük aioli başlangıçtan bitişe beş dakikadan daha kısa sürede tamamlandı.

çökerttiğini-patates-ile-chorizo-aioli-ve-yeşil soğan
Fotoğrafı çeken Alex Lau

Chorizo ​​aioli ile ezilmiş patates kadar seviye.

Bu keskin, kalın ve süper kremsi. Eğer (kesinlikle yaptım) kahvaltı için avokado tost üzerinde yerseniz bir nane pop yapmak için yeterince garlicky. Gerekli olan yağ miktarı sevgili Hellmann’ımın yerini almanın maliyetini düşürmez, ama birçok yönden tamamen farklı bir ürün: garnicky, ev yapımı, ipeksi. Zeytinyağının yarısını kanola veya ayçiçeği gibi nötr bir yağla değiştirebilirim ve daha az pahalı olan daha klasik bir mayonez yapabilirim. Kolumu çırpma aeroliyi tamamen tüketmediğim için yatağımdaki çarşafları değiştirmek ve mutfak tezgahlarımı yıkamak için o enerjiyi kullandım. Daldırma blender aioli’nin yan etkileri artmış üretkenlik ve daha iyi sandviçler içerebilir..

Burada el ile aioli nasıl yapıldığını öğrenin:

Büyük-aioli.jpg

Büyük Aioli

Ya da Amazon’da 30 ABD Doları karşılığında bir KitchenAid immersiyon karıştırıcı satın alıp.

Bonappetit.com’da bulunan tüm ürünler bağımsız olarak editörlerimiz tarafından seçilir. Ancak, perakende bağlantılarımız üzerinden bir şey satın aldığınızda, küçük bir ortaklık komisyonu kazanabiliriz.