Gıda sevgilisinin temizliği nedir?

(Kredi: Christopher Testani)

Ben bir hedonistim. Tatilleri kaburga ve bourbon topları ile işaretliyorum. Ocak geldiğinde, beslenme alışkanlıklarım yeniden kalibre edilmek için uygun olabilirdi. Ama ben Aralık ayının acı ve limon ile olan hoşgörüsünü takip etmiyorum. Lezzetli yemeklerden vazgeçmeden dengeyi nasıl kurabilirim??

Üst üste üçüncü sene için, benim cevabım, beslenme uzmanı ile tasarladığım yemek tarifleri, alışveriş listeleri ve atıştırmalık fikirler içeren iki haftalık üç öğünlü bir program olan Food Lover’s Cleanse. Marissa Lippert bonappetit.com için. Bu benim için – ve siz – 2013 için doğru yola girmenin bir yoludur. Sevgili beyaz makarna ve rastgele atıştırma gibi, sağlıklı beslenme ile birlikte, diyetle uğraşır. ve lezzetli yiyecekler: kepekli tahıllar, yağsız protein, iyi yağlar ve bir el arabası olmak üzere ev yapımı yemekler (bkz. “Rehberler”).

Temizliği bir diyet olarak düşünmüyorum, ama her takip ettiğimde birkaç kilo verdim, ki bu her zaman hoş karşılanır. Daha da önemlisi, sadece iki hafta boyunca ne yediğime odaklanmam, haftalık fırıncılık işlerimi yeniden başlattıktan sonra bile süren değişikliklere neden olur. Şimdi kahveden daha fazla çay içiyorum ve kilerde bataklık sosu olmadan nasıl yaşayacağımı öğrendim. Ayrıca bana aile yemeklerini daha sağlıklı hale getirmenin yollarını öğretti (kavrulmuş sebzeler, her şeyden önce, beyaz pirinçten daha hazırlamaktan daha zor değil)..

Yarın sabah başlayacağım, Feed’deki deneyimim hakkında blog yazacağım. Okuyucu geri bildirimi almak en iyi bölümdür (bu, yeni yılda daha iyi yemek için bourbon toplarından vazgeçmenin hiçbir zaman yanlız olmadığı anlamına gelir), bu yüzden #BAcleanse hashtag’iyle hikayenizi @bonappetit tweet attığınızdan emin olun. Ve bu gece lezzetli bir 1. Gün yemeği yiyin. Biliyorum ben olacağım. –Sara Dickerman

2013 Gıda Sevgilisinin Temizliği