Sağlıklı Yavaş Tencere Tarifler

Yavaş ocak repertuarınıza besleyici bir makyaj verin. Bu hafta, Steamy Kitchen’ın Jaden Hair’ı üç favori hafif ve sağlıklı yavaş yemek tarifini paylaşıyor. **

Yavaş bir ocak yok mu? KitchenAid’den kazanmak için katılın!

Yavaş Tencere Tavuk Pho. Fotoğraf Jaden Hair.

Evime en yakın pho restoranı en az 20 dakika uzaklıktadır. Bu iyi bir şey, çünkü eğer daha yakın olsaydı, her yemek için durmak çok kolay olurdu. Kendi Crock Pot Beef Pho’umla geldim ve SteamyKitchen.com’daki en popüler tariflerimden biri oldu. Şimdi okurlarını sunmaktan mutluluk duyuyorum afiyet olsun tavuk versiyonu.

Chicken Pho’nun (veya Pho Ga) yavaş pişirici versiyonu, soba üstü versiyonundan biraz farklıdır. Çok sayıda çorba suyu test ettikten sonra, tavuk parçalarının en iyi kombinasyonunu buldum: 1 1/2 pound, kesilmiş tavuk parçaları + 1/2 kiloluk tavuk kanadı. Aslında, daha fazla kanat ucu (veya ayak), daha iyi.

Sebebi neden? Çoğu yavaş pişirici fazla tutmaz ve amacım en az miktarda tavuktan maksimum lezzet elde etmekti. Unutmayın: Kitle büyüklüğü (yani büyük tavuk parçaları), sonunda sahip olacağınız daha az et suyu. Kanat uçlarını (tüm kanatları değil, sadece ipuçlarını – yine de kullanamayacağınız bir kısmı) ve tavuk ayaklarını girin.

Tavuk parçaları eninde sonunda çorbadan süzülecektir. Çorba ile yenecek olan tavuk için, etin 1/2 poundunu dilimleyin ve dilimlemeden hemen önce ayrı bir tencereye koyun. Yavaş pişiricideki dilimlenmiş tavuğun pişirilmemesi önemlidir. Çoğu insan işe gitmeden önce yavaş bir tencereye yönelme eğilimindedir ve 8 saat sonra döndüklerinde kapatırlar. Tavuk eti, uzun bir süre pişirildiyse allflavoru kaybeder – düşük ısıda bile. Tavuk, pişirme işleminin sonunda yavaş pişiriciye eklenemez çünkü bu güvenli değil.

Baharatlar üzerine bir not: Eğer bir Asya pazarına (özellikle Çin veya Vietnam) giderseniz, kişniş görür, karanfil ve yıldız anason içeren bir “pho ga” baharat paketi bulabilirsiniz. Bu mükemmel bulmak.

Eğer et suyunun yeterince lezzetli olmadığını düşünüyorsanız, bunu düzeltmek kolaydır. Size tadı mükemmel olana kadar şeker ve balık sosu ekleyin (1/4 çay kaşığı şeker ve 1 tatlı kaşığı balık sosu). Normalde Sri Gata veya hoisin sosumu Pho Ga’mda kullanmıyorum – Ben suyu temiz ve basit tutmayı tercih ederim – ama zevkinize uyum sağlamakta özgürsünüz..

Tavuk Pho (veya Pho Ga)

Jaden Hair tarafından

** Bu tarif Bon Appetit Test Kitchen ** tarafından test edilmedi veya düzenlenmedi.

MALZEMELER

2 pound tavuk parçaları (2 pound tavsiye, 1/2 pound tavuk kanadı ipuçları kullanın)
1/2 soğan
Dilimlenmiş zencefil 3-inch yığın
2 yemek kaşığı bütün kişniş tohumu
4 bütün karanfil
2 bütün yıldız anason
2 yemek kaşığı şeker (veya kaya şekeri)
2 yemek kaşığı balık sosu
Kişniş ile küçük demet demet, sicim ile demet bağlı

1 kiloluk kurutulmuş pirinç noodle (yaklaşık 1/4 “genişliğinde)
1/2 pound tavuk eti (göğüs veya uyluk), ince dilimlenmiş
2 su bardağı fasulye filizi, yıkanmış
Kişniş yaprakları avuç
1/2 bardak traşlı kırmızı soğan
1/2 kireç, 4 kama içine kesilmiş
Sriracha sosu (isteğe bağlı)
Hoisin sosu (isteğe bağlı)

HAZIRLIK

  1. Yavaş pişiriciye tavuk, soğan, zencefil, kişniş tohumu, karanfil, anasonu, şeker, balık sosu ve kişniş saplarını ekleyin. Yavaş pişiricinizin maksimum seviyesine kadar su doldurun. Yavaş pişiriciyi 4-6 saat yüksek ya da 8-10 saat düşük. Tüm tavuk ve kişniş saplarını, tülbentten süzme brotu çıkarın. Gerekirse ilave balık sosu ve şekeri tadın ve ayarlayın.

  2. Pirinç noodlelerini 5 dakika serin suda bekletin. Boşaltın. Bu arada, kaynatmak için büyük bir su kabı getirin ve sonra da alçalın. Tavuk dilimlerini ekleyin ve 1-3 dakika veya pişirilene kadar pişirin – zamanlama ince dilimlerin nasıl olduğuna bağlıdır. Tavuk dilimlerini çıkartın. Ardından, pirinç noodle suya ekleyin ve 1 dakika pişirin. Erişteleri çıkarın ve 4 servis kasesi arasında bölün.

  3. Her kaseyi tavuk dilimleri, fasulye filizi, kişniş yaprakları, kırmızı soğan ve et suyu ile doldurun. Kireç, Sriracha ve hoisin çeşnileri.

Jaden Hair tarafından metin, fotoğraf ve tarifi

__[#### KAZAN!

] (Http://www.bonappetit.com/search?q=magazine%20sweeps%20slowcooker%20entry%20long) __ Beş ısı ayarı ve dijital ekran ile bir delixe yedi-çeyrek KitchenAid yavaş ocak kazanmak için girin.