Temizliği Yaparken Ne Yapmalı ve Ne Yapmalı? (Evet, Demek İstiyoruz)

George Marks / Getty Images tarafından fotoğraf

Beslenme uzmanı olabilirim ama çok Benim için bir bardak şarap ya da iyi yapılmış bir kokteyl “hayır, teşekkür ederim” demek için nadir. İçmek bir zevktir – ama tabiki abartılı olabilir. Ocak ayı boyunca, birçok kişi tatil sezonunda detoks denemek için içki içmeyi bırakıyor. (Benim iyi arkadaşım Carla buna “zencefilli ocak Ocak” diyor.) Bu seni kastetmiyor. var soğuk hindiyi bırakmak ve aslında.

afiyet olsunİki hafta sürecek olan Food Lover’s Cleanse, bu yıl içinde alkol kurallarını hafifçe gözden geçirdi ve haftada bir, hiç içki içmek yerine bir ila dört içki alabildi. Geçtiğimiz yılki içkiler yasağı politikasının düzeltilmesinin ardındaki mantığımız oldukça basit: Sizin için işe yararsa, hepimiz ılımlıyız. İyi bir içecek iyi bir öğünü geliştirir ve bu durum oldukça sağlıklı olabilir (kırmızı şarap, birçok bira gibi antioksidan faydaları ile zengindir)..

Kusursuz, doyurucu bir tatil mevsiminden sonra, karaciğerlerimizin çoğunun (ve bel kısımlarının) bir temizlik molası verebiliriz. Çay, su ve taze meyve ve sebzelerin gençleştirici ve enerji verici niteliklerini vurgularken alkolün aydınlatılması, temizliğin önemli bir parçasıdır. Ancak, programa negatif bir dönüş koyarsa, hepinizi aldatmayı kesmeniz, aksi halde temizlemekten ziyade normalden daha fazla bir içecek istemeniz için zararlı olabilir. Bunun yerine, bu iki haftanın yemek (ve içme) alışkanlıklarınızı almanızı teşvik etmesini ve Sara’nın yemeklerinin tadını çıkarırken bazı kalıcı sağlıklı değişiklikler yapmanızı umarız..

Şimdi, bu bir ila dört içecek hakkında. Sağlık bilinci adına ne olması gerektiğini merak ediyor olabilirsiniz. İşte listem:

Kırmızı şarap: Soğuk havalarda hoş ve rahat, antioksidanlarda yüksek ve ortalama 5 ons’ta 120 kalori ortalama. Şampanya: Akşam yemeğinde dışarıda kaldığımda bu genellikle daha fazla içki içerdiğinden daha düşük kalorili ve daha düşük kalorili (porsiyon başına 85 kalori geliyor).

Kayaların üzerinde bir içki: Eğer sert likör bir sevgiliyseniz, kayalara (düz veya sodalı suya) devam etmeyi deneyin. Güçlü şeyleri yudumlarken otomatik olarak sizi yavaşlatır, bu da muhtemelen daha az içeceğinizi gösterir. En sert likörlerin hepsi, 1.5 ons (ortalama) başına yaklaşık 100 kalori içerir. Yani gerçekten bir içki yapan veya kıran mikser. Daha koyu likörlerin daha fazla şeker içerdiğini iddia edebilirsiniz, ancak günün sonunda, zevkinize göre yavaşça yudumlayın ve kalorileri otomatik olarak kontrol edin, ister scotch, bourbon ister votka olsun.

Guinness: Bira içecekseniz, bir tabureye bakın. Çalışmalar, kırmızı şarap, çay ve koyu çikolataya benzeyen flavonoidler olarak adlandırılan kalp-sağlıklı antioksidan özelliklere sahip olduğunu göstermektedir. Ancak, bira sizi şişirmeye eğilimliyse, temizleyin, böylece temizliğin tam etkisini hissedebilirsiniz..

2012 Gıda-Severlerin Temizliğini Gör

–Marissa Lippert